Gmail z funkcją, która znacznie zwiększa bezpieczeństwo

Gmail z funkcją, która znacznie zwiększa bezpieczeństwo

Niektóre korespondencje są ważniejsze od innych i Google zdaje się doskonale to rozumieć. Firma postanowiła bowiem wprowadzić do swojej elektronicznej poczty możliwość zabezpieczenia konkretnych wątków. 


Mobilna wersja Gmaila doczekała się kilku ciekawych rozwiązań w kwestii poufnych wiadomości. Tajne informacje użytkownicy są w stanie ochronić teraz na parę sposobów.

Pierwszym z nich jest opcja automatycznego kasowania mejli po upływie określonego czasu - jednego dnia,  jednego tygodnia, jednego miesiąca, trzech miesięcy oraz pięciu lat. Ponadto po aktualizacji pojawiła się funkcjonalność zabezpieczania wiadomości specjalnym hasłem, którego niestety nie możemy dowolnie modyfikować. Należy podać numer odbiorcy, a ten z kolei dostanie SMS'a z kodem do odblokowania e-maila.

Tego typu wątki będą miały zablokowaną możliwość kopiowania, drukowania czy nawet pobierania. Jedynym rozwiązaniem aby przekazać je komuś innemu jest tylko wykonanie zrzutu ekranu.



Aby wysłać do kogoś taką poufną wiadomość należy dotknąć trzech kropek w górnym prawym roku podczas jej pisania i zaznaczyć opcję "Tryb poufny".

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.