Gmail otrzymał nowe logo. To oznacza tylko jedno

Gmail otrzymał nowe logo. To oznacza tylko jedno

Google od dłuższego czasu zapowiadał spore zmiany w swoich usługach dla użytkowników. Tak też się stało. Gmail po 7 latach otrzymał odświeżony logotyp, a pakiet biurowy - wcześniej znany jako G Suite - zmienia nazwę na Google Workspace.


"Wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu". To oznacza tylko jedno - gigant planuje uruchomić narzędzie, które maksymalnie poprawi skuteczność pracy użytkowników. Wcześniejszy pakiet G Suite zostaje przemianowany na Google Workspace, a tam prócz wizualnej zmiany mają się znaleźć również nowatorskie rozwiązania.

Google zdążył już się pochwalić nowym logo dla swojej poczty, ale nie tylko. Nowa ikona wciąż stanowi znaną nam literę "M", lecz tym razem postawiono na kolorowy minimalizm. Twórcy wypełnili ikonkę pełną paletą barw Googla - niebieskim, czerwonym, żółtym i zielonym.

Poniższa animacja przedstawia wizualne nowości nowego pakietu Google Workspace:Z zapowiedzi wynika, że omawiany pakiet ma być silnie nastawiony na pracę w zespołach. Rozwiązanie to gromadzi w jednym miejscu m.in. Gmail, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze, Prezentacje czy aplikację do spotkań Meet. 

Jak wam się podoba nowe logo Gmaila? Będziecie korzystać z pakietu Workspace? Dajcie znać!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.