Oto nowy wygląd Gmaila na smartfonach!

Oto nowy wygląd Gmaila na smartfonach!

Wkrótce, gdy włączycie aplikację Gmail na swoim telefonie, aplikacja będzie mieć nowy wygląd. Aktualizacja, która ma zmienić obraz programu do obsługiwania poczty Google, została zmodyfikowana tak, by bardziej przypominać wersję przeglądarki webowej przeprojektowanej w kwietniu. Nowy design zostanie wypuszczony najpierw na urządzenia z Androidem, natomiast nieco później na iPhony i iPady.
Jedną z głównych zmian wprowadzonych w aplikacji, będzie jej wygląd, który stanie się czystszy i bardziej przejrzysty. W nowej wersji zamiast dużej czerwonej belki na górze znajdziemy pole do wyszukiwania wraz z ikoną pozwalającą na przełączanie się pomiędzy kontami Google.Wygląd to nie wszystko co zostanie zmienione w nowej wersji programu pocztowego. Oznacza to, że niektóre z najnowszych funkcji z wersji komputerowej trafią na telefony i tablety. Obejmuje to skróty do załączników, które można otworzyć bez otwierania e-maila.

Skróty załączników, to nie jedyna rzecz zaczerpnięta z komputerowej wersji programu. Nowa skrzynka odbiorcza zawiera teraz również odnośniki do zakładek: Społeczności, Oferty i Powiadomienia. Ponadto wiadomości, które wyglądają podejrzanie, będą posiadały teraz wielki czerwony znak ostrzegający użytkownika.Zmiana wyglądu przez Google jest częścią większego projektu, który ma na celu nadać wszystkim aplikacjom ten sam wygląd i styl. Gmail, który ma ponad miliard użytkowników jest najnowszym produktem do przemiany na styl nazywany przez Google "Google Material Theme".

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.