Niespodzianka Gimpera - rusza z serią z gry Gothic 2: Noc Kruka!

Niespodzianka Gimpera - rusza z serią z gry Gothic 2: Noc Kruka!

Każdy, kto śledzi twórczość Gimpera pamięta moment, kiedy zapowiedział, że za namową widzów postanowił w końcu nagrać serię z legendarnej gry jaką jest Gothic. Gdy wrzucane były ostatnie odcinki to ludzie domagali się tego, aby rozpoczął przygodę z Gothic 2: Noc Kruka. Przez długi czas odmawiał, lecz dzisiaj, zupełnie niespodziewanie, opublikowany został film właśnie z drugiej odsłony popularnej serii. 


Pierwsza część Gothic'a bardzo spodobała się Tomkowi - w swoich materiałach (chociażby z GTA: San Andreas) niejednokrotnie wspominał, że była to naprawdę dobra produkcja i fenomen jaki odniosła w Polsce jest dla niego w pełni zrozumiały. Mimo że jest ona w dzisiejszych czasach bardzo trudna do nagrywania - brak przystosowania do nowych systemów operacyjnych + liczne błędy techniczne - to bawił się w mrocznym świecie znakomicie.


Niestety o zachowaniu pewnej grupy fanów gry nie można powiedzieć tyle dobrego - pod filmami Tomka nieustannie pojawiały się komentarze typu "kiedy gothic?!", gdy twórca postanowił zrobić sobie jednodniową przerwę od nagrywania. Wielu denerwowało też to, iż nie pozwolono Gimperowi odkrywać tego pięknego świata samemu - był prowadzony za rączkę przez znawców serii, przez co może i było mu łatwiej grę ukończyć, lecz rozgrywka straciła trochę na immersji. Przez takie i inne zachowania YouTuber nie chciał tak szybko rozpoczynać swojej przygody z Gothic 2: Noc Kruka, lecz dzisiaj wydarzyło się coś, czego mało kto się spodziewał.

Na grupie Hajsownicy Gimpera Tomek napisał post, w którym przedpremierowo przekazuje jej członkom informację o tym, że o godzinie 16:00 pojawi się materiał właśnie z drugiej części Gothic'a. Widzowie zareagowali na tę wieść bardzo pozytywnie.
Co !!!!!!!! 0.0 myślałem że za mojego życia się nie doczekam

Jest GTA, jest Gothic i wszyscy są szczęśliwi.

Przestales nagrywać gwinta i myślałem że nie będzie fajnej serii a tu proszę ! JESTEM ZASKOCZONY

Jak obiecywał, tak zrobił. Dokładnie o 16:00 wrzucony został pierwszy odcinek całkowicie nowej serii z gry Gothic 2: Noc Kruka. Kolejne klipy pojawiać się będą codziennie o tej samej godzinie.

Będziecie oglądać serię u Gimpera? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.