G.F. Darwin osiągnęła nowe cele Patronite... w 1 dzień!

G.F. Darwin osiągnęła nowe cele Patronite... w 1 dzień!

G.F Darwin poprosiła swoją widownię o wsparcie finansowe w celu zrealizowania kolejnych wybitnych produkcji. Jak się okazało, internauci ponownie nie zawiedli i cel 29 tys. złotych miesięcznie na Patronite został zrealizowany w zaledwie jeden dzień!


Grupa Filmowa Darwin słynie z produkcji dających oglądającym iście filmowe wrażenie. Jednakże koszty takich ekranizacji są zdecydowanie wyższe niż typowych materiałów publikowanych na YouTube. Dlatego w najnowszym filmie Darwiniści poprosili publikę o dobrowolne wpłaty za pośrednictwem platformy Patronite w celu kontynuowania i domknięcia wątków w rozpoczętych seriach. Już następnego dnia cel 29 tys. złotych został osiągnięty.W powyższym materiale Marek i Janek przede wszystkim tłumaczą jak wysokie są wydatki związane z wyprodukowaniem filmów na wysokim poziomie oraz z czego one wynikają. Koszt wyprodukowania najtańszego odcinka oscyluje w okolicach 5 tys. zł, natomiast najdroższy zrealizowany epizod kosztował ponad 65 tys. zł! – Był to film o Jasiu i Małgosi z tego roku.


Z czego wynikają tak ogromne sumy? Przede wszystkim mieszczą się w nich gaże aktorów gościnnych i statystów. Ale również wszystkie inne aspekty związane ze sztuką filmową, czyli charakteryzacja, kostiumy, wynajem lokacji, wynajem światła i sprzętu dodatkowego, scenografia, rekwizyty, catering, transporty i postprodukcja, czyli mix dźwięku, animacje i grafiki czy muzyka.

Warto przy tym dodać, że pieniądze pozyskane z Patronite nie trafiają do kieszeni twórców, są one przeznaczane całościowo na realizacje. Wspierając G.F. Darwin kwotą co najmniej 10 zł otrzymujecie dodatkowo dostęp do ekskluzywnych materiałów zza kulis i możliwość udziału w spotkaniach z twórcami.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu