Gargamel wraca na YouTube po ponad półrocznej przerwie!

Gargamel wraca na YouTube po ponad półrocznej przerwie!

Zapewne wiele osób śledzących kanał Gargamela na YouTube, widząc wczoraj powiadomienie o nowym filmie pomyślało, że pewnie jest to jedynie żart z okazji przypadającego na 1 kwietnia Prima aprilis. Nic bardziej mylnego. Po ponad 7 miesiącach przerwy twórca wrócił z nowym materiałem, który bez wątpienia może być jednym z najważniejszych, jakie do tej pory pojawiły się na jego kanale.


Od początku sierpnia ubiegłego roku, aż do wczoraj na kanale Gargamela nie było żadnego nowego filmu. Nie oznacza to jednak, że twórca przez ten czas kompletnie zniknął z sieci. Zobaczyć go można było, a przede wszystkim usłyszeć, w radiowej Czwórce, gdzie prowadzi audycję Pogłos. Co poniektórzy śledzili go również na jego kanale na Twichu, gdzie wraz z Bartkiem z kanału Generator Frajdy prowadzi luźne streamy. Sporo ludzi czekało jednak na nowy film konkretnie na YouTube, tym bardziej, że przez jego nieobecność działo się na tej platformie naprawdę sporo i według wielu wszystko to prosiło się aż o komentarz Gargamela.

Najnowszy film na jego kanale znacznie różni się od wielu poprzednich. Gargamel przede wszystkim wyjaśnia tam powody swojej nieaktywności, mówi o planach na przyszłość, ale chyba co najważniejsze w tym filmie - porusza temat relacji między twórcą na YouTube, a jego widzem. Liczy, że da to znacznie lepszy obraz jego samego w kolejnych filmach, że być może będzie mógł tworzyć także nieco inne filmy niż do tej pory, a przede wszystkim, że będzie mógł tworzyć je bardziej w zgodzie z samym sobą.Jak określił sam Gargamel czeka nas teraz akt drugi jego działalności. My z tego miejsca życzymy mu oczywiście powodzenia i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny film.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.