Gamingowy laptop za 10 zł?! Wiemy dlaczego go nie dostaniesz

Gamingowy laptop za 10 zł?! Wiemy dlaczego go nie dostaniesz

Sprzęt dla graczy zasadniczo nie należy do najtańszych i aby zaopatrzyć się w pełen zestaw akcesoriów oraz dobrą maszynę, która uciągnie najnowsze tytuły na maksymalnych ustawieniach trzeba liczyć się z kosztami liczonymi w tysiącach. No cóż, a gdyby tak zakupić legalnie gamingowy laptop o rynkowej wartości ponad 8 000 zł za 10 zł? Niestety, takich obniżek nigdy nie było i nie warto nawet o nich marzyć.


Oczywiście nawiązujemy tutaj do wczorajszego błędu jaki nastąpił w internetowym sklepie morele.net. Późnym wieczorem duża liczba użytkowników odkryła, że laptop gamingowy Dream Machines G1070 został przeceniony z 8 tys. złotych do zaledwie 10 złotych.

laptop_10_zl

Wielu oczywiście bez wahania złożyło zamówienie, śmiało się z właścicieli sklepu i zacierało rączki w oczekiwaniu na kuriera. Przykro nam to mówić, ale żadna paczka do nikogo kto złożył zamówienie na przecenionego laptopa nie przyjdzie. Dlaczego?

Sklep morele.net posiada zabezpieczenie przed takiego typu sytuacjami, które zamieszczone jest w punkcie IV regulaminu.
5. Zamieszczone na stronach Sklepu internetowego treści, w tym opisy towarów i ceny stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 kodeksu cywilnego.

Oznacza to, że treść oferty (w tym przypadku obniżona cena towaru) stanowi jedynie zaproszenie do zawarcia umowy, a nie prawne jej zawarcie. Podobny przypadek miał już jednak miejsce na początku 2014 roku, kiedy to legalnyesklep.pl wystawił warty 5500 złotych telewizor za 55 złotych. Sprawa była o tyle trudna, że w tamtym sklepie do zawarcia umowy doszło, lecz po sądowych bojach wniosek był jednoznaczny - zostały w rażący sposób naruszone prawa przedsiębiorcy, więc walka o prawa konsumenta nie była prowadzona w sposób sprawiedliwy.

Nie zdziwcie się więc, że jeśli skusiliście się na nocną ofertę niedługo otrzymacie drogą mailową wiadomość informującą, że Wasze zamówienie zostało anulowane.

Film o pomyłce sklepu postanowiło nagrać kilka internetowych twórców, w tym Boxdel, który również wątpi w to, że wysyłka sprzętu zostanie zrealizowana. Postanowił jednak to sprawdzić i zamówił dwa przecenione laptopy. Materiał Michała możecie obejrzeć poniżej. My natomiast czekamy na oficjalne oświadczenie serwisu morele.net - jeśli takowe się pojawi, artykuł zostanie zaktualizowany.

 

KLIKNIJ TUTAJ ABY ROZWIĄZAĆ QUIZ O YOUTUBERACHPiotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.