Nintendo GameCube doczeka się swojej odświeżonej wersji

Nintendo GameCube doczeka się swojej odświeżonej wersji

Gracze pragną powrotu klasycznych konsol - tak przynajmniej można sądzić po świetnie przyjętych "reinkarnacjach" NES'a oraz SNES'a wprost od Nintendo. Wszystko wskazuje na to, że już za jakiś czas fani starszych produkcji będą mieli kolejny powód do radości.


Japoński gigant nie rezygnuje z odświeżania kultowych sprzętów. Jeszcze niedawno w sieci głośno było o wzmiankach dotyczących wskrzeszenia Nintendo 64, a już pojawiły się informacje o następnym projekcie. Mowa oczywiście o siedemnastoletnim już GameCube - firma złożyła trzy wnioski do Urzędu Patentowego dotyczące właśnie tej konsoli.

Wszystko wskazuje na to, że GameCube powróci na rynek po 17 latach


Jest więc prawie że pewne, że już za jakiś czas będziemy świadkami powrotu kultowego już urządzenia na rynek. Trafi on na niego zapewne w wersji Classic Edition jak to było w przypadku odświeżonego NES'a czy SNES'a. Nie wiadomo oczywiście kiedy nastąpi premiera, lecz analizując to, że w internecie wcześniej pojawiły się informacje o Nintendo 64, pewnie niezbyt prędko. Tak czy inaczej, warto śledzić sytuację.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.