"Gambit królowej" z rekordem oglądalności na Netflixie

Gambit królowej jest oficjalnie najczęściej oglądanym serialem w historii Netflixa. Ponad 62 miliony użytkowników na całym świecie obejrzały co najmniej dwie minuty tego serialu w ciągu pierwszych czterech tygodni od jego wypuszczenia. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę poruszenie, jakie Gambit królowej wywołał w Internecie.


23 listopada Netflix ogłosił, że rekordowe 62 miliony użytkowników na całym świecie obejrzało już Gambit królowej. Jest to największy sukces tej platformy, jeśli chodzi o serial limitowany - czyli samodzielną miniserię bez planów dalszej kontynuacji.The Hollywood Reporter potwierdza tę rekordową liczbę oglądalności, ale dodaje zastrzeżenie: Netflix jako wyświetlenie liczy obejrzenie co najmniej dwóch minut serialu, czyli trochę więcej niż podgląd, który jest automatycznie odtwarzany na stronie głównej platformy.

Nie umniejsza to jednak chwały temu miniserialowi, pobił on rekord w niecały miesiąc, chociaż twórcy nie uważali go za gwarantowany sukces. W Polsce potrzebował aż tygodnia, aby zyskać na popularności.

Obecnie można jasno stwierdzić, że Gambit królowej wywołał poruszenie w Internecie, a także i wśród krytyków. Wciąż jest o nim głośno. Popularność zyskała również główna aktorka - Anya Taylor-Joy. Zapewne wiele osób wyczekuje kolejnych produkcji z jej udziałem. 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anya Joy (@anyataylorjoy)


Oprócz tego Netflix zwraca również uwagę, że powieść Waltera Tevina z 1983 r., na której opiera się Gambit królowej, ponownie weszła na listę bestsellerów New York Times. A w efekcie domina nastąpił także wzrost zainteresowania samymi szachami.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.