Kultowy komunikator powróci z nowym właścicielem!

Kultowy komunikator powróci z nowym właścicielem!

Popularne niegdyś Gadu-Gadu znów w polskich rękach. Legendarny już komunikator trafił właśnie w ręce england.pl - firmy zajmującej się przelewami gotówki między Polską, a Wielką Brytanią. Co oznacza to dla użytkowników?


Oznacza to nowe życie popularnego komunikatora. O słynnym GG mówiło się ostatnio jedynie w kontekście podejrzanej społeczności, jaka upodobała sobie ten komunikator do swoich rozmów. Wiele osób przewidywało m.in. z tego powodu szybki upadek Gadu-Gadu, jednak firma england.pl ma co do niego inne plany. Za pośrednictwem swojego Twittera poinformowała o nabyciu praw do tej aplikacji. Całość jest właśnie w fazie przejściowej od dotychczasowego właściciela Xevin Consulting Limited w ręce polskiej firmy.Wiele osób liczy, że obecni właściciele zajmą się przede wszystkim wspomnianym wcześniej problemem z osobami, które wykorzystują GG do nielegalnych celów i niewykluczone, że tak się właśnie stanie. W planach jest wykorzystanie komunikatora w przyszłości także do celów biznesowych, komunikacji w firmach, płatności między użytkownikami etc., więc regulamin serwisu i weryfikacja na nim może nieco ulec zmianie. Podtrzymane mają zostać jednak obecne usługi, niewykluczone jest nawet ich rozwinięcie.

Raczej nic nie wskazuje na to, by GG ponownie miało zatrząść polskim rynkiem. Niemniej to dobrze, że komunikator trafił do firmy, która rzeczywiście ma co do niego jakieś konkretne plany. Z pewnością Gadu-Gadu zasługuje, by być kojarzone z rzetelną firmą - w końcu bez wątpienia charakterystyczne żółte słoneczko zawsze było i jeszcze długo będzie symbolem początków polskiego internetu i społeczności internetowej.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.