Funkcja udostępniania ekranu trafi na Messengera!

Funkcja udostępniania ekranu trafi na Messengera!

Messenger z prostego komunikatora wbudowanego w Facebooka stał się w ostatnich latach pełnoprawną aplikacją, z której każdego dnia korzysta około 1,4 mld użytkowników. Jest to naprawdę imponujący wynik biorąc pod uwagę, że drugi najczęściej używany komunikator- WhatsApp, stosowany jest przez "zaledwie" 500 milionów osób. W przypadku tak chętnego korzystania z Messengera, każda nowa przydatna funkcja jest na wagę złota i może ułatwić życie ogromnej ilości ludzi. Do wersji beta aplikacji trafiła właśnie funkcja, o którą liczne grono osób prosiło od lat.


Funkcja współdzielenia ekranu trafiła właśnie do beta testerów i za niedługo zagości w oficjalnej wersji aplikacji. Nie jest jeszcze pewne czy funkcja trafi również na wersję przeglądarkową Messengera, ale możemy się domyślać, że jest to bardziej niż możliwe ponieważ współdzielenie ekranów będzie szczególnie użyteczne w przypadku korzystania z PC.Oczywiście opcja współdzielenia ekranu nie jest żadną technologiczną nowością, a korzystać z niej można już było lata temu chociażby za pomocą Skype'a. Mimo to, dodanie tej funkcji do Messengera, z którego korzysta prawie każdy z nas, na pewno da nam szeroką game zastosowań w życiu codziennym.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.