Funkcja

Funkcja "Sponsoruj" nawet dla małych kanałów!

Na YouTube już od dłuższego czasu działa opcja sponsoringu, dzięki której użytkownicy mogą wspierać swoich ulubionych twórców. Opcja ta nie była jednak dostępna dla wszystkich.


Teraz ma się to zmienić, gdyż sponsorem kanału będzie można zostać już dla twórcy, który zbierze "zaledwie" 50 tysięcy subskrypcji. Do tej pory najniższym progiem było 100 tysięcy stałych widzów.Użytkownicy, którzy zdecydują się na Członkostwo danego kanału mogą oczekiwać dostępu do ekskluzywnych emoji, odznak, dedykowanych filmów czy streamów za jedyne 15 złotych miesięcznie.

Oprócz tego chyba wszystko i tak sprowadza się do wsparcia finansowego ulubionego twórcy, a więc idea jest jak najbardziej słuszna. Zwiększenie możliwości zarabiania w ten sposób dla mniejszych twórców jest tym lepsze, że niezbadane są wyroki YouTube'a i demonetyzacja może dopaść każdego w każdej chwili.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.