Ekipa Friza wchodzi na giełdę ze spółką EKIPA S.A.

Ekipa Friza wchodzi na giełdę ze spółką EKIPA S.A.

Karol „Friz” Wiśniewski w ostatni wtorek gościł na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. Podczas programu nie obyło się bez rozmów na temat pieniędzy i ogromnej popularności YouTubera. W pewnym momencie Friz opowiedział o planach na wejście z własną spółką na giełdę. YouTuber informacją dzielił się wraz ze współpracownikami już wcześniej, jednak teraz poznaliśmy szczegóły inicjatywy.


Raczej nikt nie ma wątpliwości, że Ekipa cały czas rozwija się w zawrotnym tempie. Kanał Friza obserwuje już ponad 4 miliony widzów, a działalność wszystkich członków grupy przełożyła się na sukces sklepu odzieżowego. Według Karola ubiegłoroczny przychód Ekipatonosi wyniósł około 10 milionów zł.We wtorkowym programie Friz wyjawił więcej informacji na temat, który krótko był opisywanych wcześniej w mediach społecznościowych oraz wywiadach Karola jak i Wujka Łukiego.
Chcemy wynieść to jeszcze na wyższy level. Giełda to jest fajna sprawa. Będziemy chcieli wejść na giełdę przez przejęcie innej spółki. Nasza firma będzie zajmowała się rzeczami, których nie robimy teraz. Będziemy robić rzeczy w gamingu i innych innowacyjnych branżach. To jest ten kierunek.

Co ciekawe, zapowiedzi powyższej informacji pojawiły się już wcześniej. W sierpniowym wywiadzie dla Polska Times Karol zdradził, że mają duże plany odnośnie własnej spółki, której akcje mógłby kupić każdy chętny. W realizacji tego przedsięwzięcia ma pomóc doradca podatkowy i polityk Sławomir Mentzen.

5 listopada spółka EKIPA S.A. została oficjalnie zarejestrowana, o czym dowiedzieliśmy się ze wpisu Wujka Łukiego:Przedwczoraj dowidzieliśmy się natomiast, że spółka JR Holding podpisała list intencyjny ze spółką Ekipa SA dotyczący potencjalnej współpracy, której celem będzie m.in. wprowadzenie na rynek warszawskiej giełdy. Spółka JR Holding decyzję dotyczącą rozpoczęcia współpracy tłumaczy w następujący sposób:
Zawarcie listu intencyjnego jest wynikiem realizacji strategii rozwoju Spółki na lata 2020-2022 polegającej na inwestycji w perspektywiczne branże między innymi związane z nowymi technologiami i nowoczesnymi mediami, sztuczną inteligencją, produkcją i wydawaniem gier komputerowych, biotechnologią oraz fotowoltaiką.

Wiadomość spółki JR Holding o zawarciu listu intencyjnego została pozytywnie przyjęta przez inwestorów, o czym na swoim Twitterze pochwalił się Wujek Łuki z Ekipy Friza.Nowy rozdział w działalności Friza jest jeszcze owiany nutką tajemnicy, choć z wypowiedzi Łukasza wiemy, że Ekipa celuje w światowy rynek gier i chcą podejść do tematu inaczej niż wszyscy.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.