Friz przedstawia pierwszy, oficjalny 40 poziom w Pokemon GO w Polsce! (WYWIAD)

Friz przedstawia pierwszy, oficjalny 40 poziom w Pokemon GO w Polsce! (WYWIAD)

Pokemon GO to gra, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od jej premiery, która miała miejsce w lipcu 2016 o jej istnieniu dowiedział się chyba każdy. Część graczy po czasie zrezygnowała z gry po złapaniu kilku wirtualnych stworków, ale w Polsce znajduje się nadal ogromna społeczność, która w Pokemony gra całymi dniami. Jeden z jej członków, wbił ostatnio pierwszy oficjalny, a zarazem maksymalny 40 poziom tej gry.


Samo osiągnięcie jakim jest 40 poziom to zdecydowanie niecodzienna sprawa. Na całym świecie mało komu udaje się to osiągnąć w legalny sposób ten level, bo żeby go zdobyć, trzeba poświęcić naprawdę mnóstwo czasu na łapanie Pokemonów i zaangażować się w każdy element tej gry - od szukania stworków, przez zdobywanie "gymów" po kręcenie "Poke Stopami".Dziś najpopularniejszy YouTuber w Polsce nagrywający filmy o Pokemon GO - Friz, przedstawił nam Adama z Wrocławia, który jako pierwszy w Polsce oficjalnie wbił 40 poziom gry. Adam jest członkiem wrocławskiej ekipy, z którą od dłuższego czasu trzyma Friz. Właśnie dlatego YouTuber spotkał się z tym proplayerem, by nagrać to niecodzienne osiągnięcie. Specjalnie dla was przeprowadziliśmy dla was krótki wywiad z twórcą, który pozwoli lepiej zrozumieć m.in. skąd znajomość z tą ekipą, czym tak naprawdę jest 40 poziom dla gracza oraz skąd wiemy, że level ten został wbity legalnie. Na samym końcu wpisu znajdziecie film, o którym mowa w tym wpisie.

APYnews: Jak poznałeś ekipę z Wrocławia i jak wygląda twój kontakt z nimi?

Friz: Pewnego dnia wpadłem na pomysł aby nagrać jakiś odcinek z inną ekipą niż moja w Krakowie. Tak się złożyło, że w tym samym czasie jeden z liderów wrocławskiej grupy sam się do mnie odezwał i zaproponował abym przyjechał do nich, poznał się z ekipą oraz nagrałen jakieś filmy i tak się też stało.

Jak wygląda standardowy dzień gracza z wrocławskiej ekipy Pokemon GO?
Gracze we Wro są bardzo zorganizowani, powiedział bym nawet że to najbardziej zorganizowana ekipa jaka poznałem. Gdy pojawiają się rzadkie poki, gracze informują siebie nawzajem, a następnie jadą po nie, bardzo często w trakcie pracy, biorąc w niej przerwę. Wieczorkiem zwykle spotykają się w pubie gdzie razem chillują i łapią poki.

Ile mniej więcej czasu trzeba poświęcić na Pokemon GO, aby uzyskać tak wysoki poziom?

Aby wbić tak duży level trzeba być zajawionym mocno. Nie ma co ukrywać, Adaś w moim filmie mówi dokładnie ile czasu gra, ale może nie będę zdradzał wszystkiego, bo dokładne ramy czasowe są w filmie, który oczywiście polecam sprawdzić.

40 poziom to cel każdego proplayera tej gry, czy raczej skupiacie się na łapaniu pokemonów, a poziom to jedynie poboczne osiągnięcie?

Tak jak tez powiedziałem w filmie, niektórzy graja po to by mieć największy poziom, niektórzy by mieć najlepsze pokemony. To jest kwestia bardzo indywidualna.

Skąd wiadomo, że gracz zdobył to osiągnięcie legalnie oraz czy istnieje w Pokemon GO jakiś sposób na potencjalnych cheaterów?

Adaś wbilaj level razem z graczami z Wrocka. Grał naprawdę dużo i każdy potwierdza jego osiągniecie. Zwykle wyglądało to tak, że to ludzie którzy z nim chodzili i grali, wymieniali się na tle paru godzin, a to on był zawsze tą osobą chętna do grania. Stąd wiadomo, że wbił ten poziom uczciwie, bo zwykle, w większości z kimś chodził i grał bo jak sam mówi, to najbardziej ceni siebie w tej grze - możliwość integracji. Dodatkowo robił on screeny przy wbijaniu każdego poziomu, co tym bardziej świadczy o jego uczciwości. Cziterzy jak byli tak będą, tyczy się to każdej gry. Nawet w sporcie są tacy co oszukują, na to nigdy nie ma sposobu. Chociaż ostatnio google mocno pracuje nad nowymi systemami (m.in. nowa capcha), które w bardzo fajny sposób uniemożliwiają cziterom grę w Pokemon GO.

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi!

 

FILM FRIZA Z WBIJANIA 40 LVL OBEJRZYCIE PONIŻEJ
 

KLIKNIJ TUTAJ ABY POZNAĆ WCZEŚNIEJSZĄ HISTORIĘ FRIZA Z ŁAPANIA PIERWSZEGO W POLSCE TAK RZADKIEGO POKEMONA!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.