Friz oraz Dis przedstawiają oszustwa Rukiego

Friz oraz Dis przedstawiają oszustwa Rukiego

Aktualnie na polskim YouTube nie brakowało emocji, a wszystko przez konflikt Sylwestra Wardęgi i Gargamela. Zainteresowanych tym tematem odsyłamy do naszego artykułu w którym wszystko wyjaśniliśmy. Teraz zajmiemy się inną sprawą, która dotyczy Friza i Rukiego. Obydwa kanały nagrywają materiały skupiające się głównie na znanej nam grze Pokemon GO. Jak się jednak okazuje, to wcale nie przypadek, że ich filmy są bardzo do siebie podobne, ale nie tylko o to tutaj chodzi.


Wczoraj na swoim kanale Friz opublikował nagranie, które według niego, w wielkim skrócie ma pokazać zarówno widzom Rukiego, jak i jego widzom sposoby, których używa Ruki w celu zyskania większej ilości wyświetleń. Dlaczego jeden z filmów na jego kanale jest prawie identyczny, jak ten na kanale Friza? Twórca twierdzi, że Łukasz przyznał się w rozmowie do stworzenia takiego samego materiału tylko dlatego, że w tamtym czasie bardzo podobał się publiczności. Oprócz tego, Karol postanowił pokazać stosunek Rukiego do jednej z jego znajomych, która była przez niego obrażana i wyzywana, co bardzo nie spodobało się YouTuberowi. Kolejną rzeczą, która nie przypadła do gustu Frizowi są tagi używane w celu wypromowania kanału i produkcji. W każdym wymienionym przez Karola materiale znajduje się nazwa jego kanału mimo tego, że nie ma o nim tam nawet słowa. Wszystkie osoby, które zostawiły komentarz pod filmem Friza twierdzą, że to właśnie on ma racje i po takiej liczbie dowodów na oszustwa Rukiego, trudno się z tym nie zgodzić.


Jeden ze screenów opublikowanych przez Friza, na którym Ruki obraża swoją "znajomą".

screen-friz

Podczas pisania tego artykułu zapytaliśmy się Friza o więcej informacji na temat publikacji jego materiału.

APYnews: Czy podczas publikowania filmu na temat Rukiego obawiałeś się reakcji fanów czy byłeś pewien swoich racji?
Friz: Podczas publikacji balem się tylko i wyłącznie tego, ze ludzie nie zrozumieją przekazu filmu. Film nie jest o miniaturkach, oszukiwaniu i obrażaniu. Jest o byciu CH****. Niczego więcej się nie balem, bo żaden screen nie był sfałszowany i nie dało się podważyć moich argumentów. Przygotowywałem się do tego filmu ponad miesiąc.

Po kilkunastu godzinach sprawę skomentował zamieszany w nią Ruki, który nie odpowiedział na nagraniu, a w komentarzu pod swoim filmem. Twórca zapewnił nas, że była to chwila słabości, a Friz i jego koleżanka zostali już przeproszeni.

zrzut-ekranu-2017-01-23-o-16-15-03

Oprócz powyższych tłumaczeń, na jego kanale pojawiły się oficjalne przeprosiny. Twórca nie odniósł się do większości oskarżeń Friza, lecz przyznał się kilkukrotnie powtarzając, że za wszystko przeprasza. Materiały z tzw. "clickbaitowymi" miniaturkami zostaną rzekomo usunięte z jego kanału, a pieniądze z nich zebrane mają zostać przekazane na cel charytatywny.Po publikacji filmu, byliśmy ciekawi jakie zdanie na ten temat ma sam Friz.

APYnews: Jak ustosunkowujesz się do przeprosin Rukiego?
Friz: Przeprosin nie oglądałem, bo mnie aktualnie nie ma w domu, ale wiem ze przeprosił swoich widzów, moich widzów i przede wszystkim Beatę, to najważniejsze, mnie nie musi.

Głos w tej sprawie zabrał też Dis, który stanął po stronie Friza i nagrał film, w którym porównał tytuły filmów Rukiego z ich aktualną zawartością. Podobnie do Friza, Dis również kilkukrotnie został wpisany do tagów Rukiego, mimo faktu, że chłopaki nigdy razem nie nagrywali.


Taka liczba argumentów Friza i Disa oraz fakt, że Ruki nie tłumaczy się ze swoich win, daje sporo do myślenia. Podobne zdanie w tej sprawie ma sam Friz.

APYnews: Uważasz sprawę już za zakończoną, czy może zamierzasz ją kiedyś kontynuować?
Friz: Sprawę rozpocząłem i zakończyłem swoim filmem. Dowody są na tyle rzetelne i nie do podważenia ze nie muszę już jej kontynuować. Sprawa myślę że jest zamknięta, otworzyła ludziom oczy, oto chodziło.

Wszystko wskazuje więc na to, że ta sprawa nie będzie miała swojej kontynuacji. Prawda wyszła na jaw, a wszystkie oszustwa Rukiego zostały ujawnione. Widzowie nie pozostali bez reakcji. YouTuber stracił na ten moment już nieco ponad 6500 widzów, a komentarze i oceny pod filmami twórcy mówią same za siebie. Wiele osób po prostu się na nim zawiodło i sami jesteśmy ciekawi czy uda mu się odzyskać zaufanie, którym obdarzyli go wcześniej widzowie.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.