Francja zakazała używania telefonów w szkołach w całym kraju!

Francja zakazała używania telefonów w szkołach w całym kraju!

Znacie dobrze ten moment, kiedy od razu po dzwonku na przerwę sięgacie do tornistra i nareszcie możecie włączyć i skorzystać ze swojego smartfona? Nie? Uczniowie we Francji będą musieli go poznać. 


CNN podaje, że we Francji będzie obowiązywał oficjalny zakaz korzystania ze smartfonów i innych urządzeń połączonych z internetem dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Szkoły z uczniami powyżej 15 roku życia same będą mogły zdecydować czy zakazują używania sprzętów elektronicznych na lekcjach, czy też nie.Nowe prawo wymaga od uczniów, żeby nie przynosili oni smartfonów do szkoły, lub były one wyłączone. Wyjątek od tej reguły będą stanowili uczniowie niepełnosprawni, a także korzystanie ze smartfonów będzie dozwolone na zajęciach pozalekcyjnych oraz do zastosowań pedagogicznych.

Słuszność tego typu zakazów zawsze stoi pod znakiem zapytania. Z jednej strony ograniczenie dostępu do technologii w XXI wieku może być kontrowersyjne, ale z drugiej strony każdy, kto chodzi lub chodził do szkoły, zdaje sobie sprawę z tego, jak rozpraszający potrafi być telefon na lekcji. W Polskich szkołach teoretycznie także panują podobne zasady, jednak nikt ich nie przestrzega i być może odgórnie narzucone prawo przez państwo, tak jak we Francji, mogłoby odnieść skutek.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.