Mobilny Fortnite zarobił pięć razy więcej pieniędzy niż PUBG

Mobilny Fortnite zarobił pięć razy więcej pieniędzy niż PUBG

Gry typu battle royale zdobyły rekordową popularność wśród graczy i stały się największym odkryciem w świecie gier wideo od dawna. Tego typu zdania i sentencje powtarzane są na tyle często, że niedługo staną się frazeologizmami, przejdźmy więc do konkretów.


A konkrety są takie, że Fortnite w wersji mobilnej zarobił pięć razy więcej pieniędzy niż PUBG mobile. Czy kogoś to w ogóle dziwi? To dość oczywiste, że Fortnite sprzedaje się lepiej, choć jest darmową grą.

A jednak nie musiało to być tak oczywiste, ponieważ Fortnite na telefonach działa tylko na systemie iOS, brakuje go natomiast na Androidzie. Dotykowa wersja PUBG'a natomiast obsługuje zarówno iOS, jak i Androida, przez co ma dwa razy więcej graczy... i pięciokrotnie mniejsze zyski.Raport SensorTower udowadnia, że Fortnite na telefony zarobił aż 92 miliony dolarów, kiedy PUBG przyniósł "tylko" 19 milionów dolarów. Dysproporcja jest ogromna, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę graczy obu tytułów.

Czy to świadczy o tym, że użytkownicy telefonów od Apple są bardziej rozrzutni i skłonni do wydawania pieniędzy? Być może, ale na pewno świadczy to też o lepszej polityce marketingowej twórców z Epic Games.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.