Fortnite wpadł w kłopoty. Twórcy PUBG pozywają jego autorów!

Fortnite wpadł w kłopoty. Twórcy PUBG pozywają jego autorów!

Ostatnie miesiące to niezwykły wzrost popularności gier typu battle royale. Największymi rywalami, którzy walczą o miłość graczy są Playerunknown's Battlegrounds, znany jako PUBG, oraz Fortnite. Podczas gdy ten drugi zaczął się stawać bardziej popularny, to twórcy PUBG'a pozwali go o naruszenie praw autorskich. 


Dziennik Korea Times podaje, że PUBG Corp skierowało do sądu pozew przeciwko Epic Games, czyli twórcom Fortnite. Powodem miałyby być liczne naruszenia praw autorskich. O tym, czy Fortnite rzeczywiście łamie prawa autorskie i kopiuje rozwiązania zawarte w PUBG ma zadecydować sąd w Seulu.

Fortnite ukazał się na rynku w październiku ubiegłego roku i wtedy to wielu graczy PUBG'a przerzuciło się na produkcję Epic Games, która była mniej zabugowana i przystępniejsza dla graczy.Przedstawiciel studia Bluehole, które jest odpowiedzialne za stworzenie PUBG'a, Chang Han Kim mówi o sytuacji:
Informacje napływające do nas od społeczności osób grających w PUBG i analiza tego, jak wygląda rozgrywka w Fornite, skłoniły nas do złożenia pozwu. Obawiamy się, że Fortnite kopiuje wiele autorskich rozwiązań, jakie zastosowaliśmy w naszej produkcji.

Twórcy PUBG dodają także, że nie chodzi im o sam model rozgrywki battle royale, ale między innymi o silnik graficzny. PUBG korzysta z silnika Unreal Engine 4, którego właścicielem są twórcy Fortnite'a - Epic Games. Chang Han Kim sugeruje, że Epic Games wykorzystało popularność PUBG'a do promowania modelu ich własnej gry i specyficznej rozgrywki.

Nowy gry typu battle royale powstają w szalonym tempie, a ten tryb rozgrywki ma być zaimplementowany nawet w najnoszym Call of Duty czy Battlefieldzie, więc trudno sobie wyobrazić, że PUBG pozwie wszystkich twórców, którzy stosują ten model rozgrywki.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.