Uniwersytet w Stanach Zjednoczonych daje stypendium za granie w Fortnite!

Uniwersytet w Stanach Zjednoczonych daje stypendium za granie w Fortnite!

Fortnite i gry typu battle royale biją niesamowite rekordy popularności i tak dalej i tak dalej. Już niejednokrotnie pisaliśmy o ich sukcesie, a nawet o tym, że Fortnite przebił popularnością Minecrafta na YouTube. Czegoś takiego jednak jeszcze nie było.


Skoro na Minecrafcie YouTuberzy na całym świecie zdołali zarobić ogromne pieniądze, to może warto byłoby teraz pójść w Fortnite? Na to wygląda, bo uczelnia w Stanach Zjednoczonych w Ashland w stanie Ohio oferuje stypendium dla profesjonalnych graczy w wysokości 4000 dolarów miesięcznie.Pieniądze mają pomóc skupić się na rozwijaniu swoich zdolności w grze, warunkiem jednak jest spełnienie odpowiednich kryteriów, które ustalone są przez uniwersytet.

Działania uczelni mają na celu stanowić fundament dla dalszych planów uniwersytetu. Władze bowiem chcą wystartować ze swoją drużyną, która mogłaby mierzyć się z innymi uczelniami w oficjalnych rozgrywkach ligi akademickiej w Fortnite. Teraz argument o komputerze służącym do nauki nabrał zupełnie nowego znaczenia!

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.