Fortnite nie będzie dostępny w Google Play!

Fortnite nie będzie dostępny w Google Play!

Długo już wyczekiwany Fortnite na Androida nie pojawi się w Sklepie Google Play. Wielki hit od Epic Games będzie dystrybuowany przez niezależną stronę internetową. 


Oczywiście chodzi o pieniądze, które Fortnite potrafi zarabiać jak mało która gra. Deweloper zdecydował się nie udostępniać swojego hitu, który już niedługo pojawi się na Androidzie, w oficjalnym Sklepie Play.Tim Sweeney, szef Epic Games, stwierdził bowiem, że jeśli gra ukazałaby się w Sklepie Play, to jego firma musiałaby oddać aż 30% zarobku z tytułu mikrotransakcji. Epg Games absolutnie nie chce się na to zgodzić, bo w przypadku, gdy Fortnite w wersji na iOS zarabia 2 miliony dolarów dziennie, to byłyby to ogromne straty dla dewelopera.

Wpływ na tę decyzję ma także fakt, że Google pozwala użytkownikom swojego systemu wgrywać aplikacje z nieoficjalnych źródeł. Apple takich praktyk zakazuje i wygląda na to, że właśnie ten fakt zaważył o nieudostępnianiu hitu od Epic Games na platformie Google.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.