Fortnite z miliardowym zyskiem pochodzącym z mikrotransakcji

Fortnite z miliardowym zyskiem pochodzącym z mikrotransakcji

Tytułowa produkcja bije aktualnie rekordy popularności i króluje we wszelkiego typu zestawieniach. Nie da się ukryć, że firma Epic Games za nią odpowiedzialna strzeliła ze swoim pomysłem w dziesiątkę i stworzyła świetną maszynkę do zarabiania pieniędzy.


Sama gra jest darmowa i właśnie ten fakt powoduje, że kwoty zarobione przez deweloperów robią aż takie wrażenie. Mowa tutaj o ponad miliardzie dolarów pochodzącym tylko i wyłącznie z zakupów dokonanych przez graczy wewnątrz aplikacji.

Firma Superdata postanowiła sporządzić raport obrazujący chociażby to, ile i w jakim tempie zarabia Fortnite. W marcu bieżącego roku z portfeli użytkowników na kolorowe przedmioty ubyło ponad 223 milionów dolarów, a już dwa miesiące później - 318 milionów. Przychód z produkcji jest więc coraz większy. Jak można jednak zauważyć, jego tempo trochę zmalało na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu dni.

Raport Superdata nie pozostawia złudzeń - Fortnite aktualnie króluje na rynku gier


Battle royale to obecnie niewątpliwie najpopularniejszy gatunek gier wideo. Znane marki próbują powoli wykorzystywać to zjawisko i implementować ten tryb rozgrywki do takich serii jak Battlefield czy Call of Duty - część graczy kategorycznie nie zgadza się z takimi rozwiązaniami.

Z raportu możemy wyczytać także, że w maju obejrzano w sieci ponad 700 milionów godzin materiału związanego z battle royale, a aż 83% z tej liczby to czas spędzony przy śledzeniu poczynań w Fortnite.

Ciekawe czy tego typu produkcje zagoszczą na rynku na stałe czy są jedynie kolejnym przelotną nowością, która znudzi się graczom po kilku latach.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.