Fortnite Battle Royale na iOS i Androidzie!

Fortnite Battle Royale na iOS i Androidzie!

Dopiero wczoraj pisaliśmy o tym, że popularna gra typu battle royale staje się grą free2play, a już dziś pojawiła się kolejna duża wiadomość związana z tymi grami. Bardzo popularna gra Fortnite Battle Royale oficjalnie pojawi się na smartfonach z iOS i Androidem!


Deweloper Fortnite'a, czyli Epic Games, za pośrednictwem portalu Polygon ogłosił, że gra trafi na smartfony. Co bardzo ważne, a zarazem ciekawe, twórca obiecuje, że port na telefony będzie tą samą grą, którą znamy z PC, Maca, Xboxa One i PS4. Oznacza to również, że dalej mamy mieć możliwość rozgrywki z setką graczy! Dostępna będzie też ta sama zawartość, gameplay, mapy i regularne aktualizacje.

Użytkownicy systemów iOS będą mogli zapisać się do bety, która startuje już 12 marca. Zapisanie się nie oznacza gwarancji wzięcia w niej udziału, jednak szczęśliwcy dostaną kilka zaproszeń dla swoich znajomych, także nie powinno być wielkiego problemu z dostępem do bety. Użytkownicy Androida natomiast będą musieli jeszcze trochę poczekać, mowa jest nawet o kilku miesiącach.Jakby mało było dokładnie takiego samego portu gry jak z komputerów czy konsol, przynajmniej według producenta, to zapowiada on jeszcze... równoległą rozgrywkę z graczami z innych platform! Oznacza to, że podczas jednej rozgrywki jedna osoba będzie mogła grać na telefonie, druga na komputerze, trzecia na Macu, a czwarta na PlayStation 4. Niestety użytkownicy Xboxa One nie są zaproszeni do zabawy, gdyż Sony dogadało się z Epic Games i wykluczyło Microsoft z międzyplatformowej jatki.

Fortnite na telefonach to świetna wiadomość dla wielu graczy, zwłaszcza że zapowiada się na bardzo jakościową konwersję gry z dużych ekranów na te mniejsze. Do tego możliwość rozgrywki z graczami z różnych platform... No właśnie, brzmi to tak samo fascynująco, jak i niepokojąco, bo trudno przewidzieć, czy rozgrywka między graczem konsolowym, pecetowym, a zwłaszcza smartfonowym będzie sprawiedliwa.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.