Twórcom Fortnite grozi pozew za stworzenie uzależniającej gry

Twórcom Fortnite grozi pozew za stworzenie uzależniającej gry

Żadnej wątpliwości nie ulega fakt, że Fortnite jest niezwykle popularną grą, szczególnie wśród młodych osób. Twórcy produkcji, która zdobyła międzynarodową popularność, zostali tymczasem pozwani za stworzenie "zbyt uzależniającej" gry.


Jak informuje kanadyjski CBC, rodzice dwójki nastolatków postanowili zgłosić się do montrealskiej kancelarii Calex Légal, w celu pozwania Epic Games za stworzenie „zbyt uzależniającej gry”. W przygotowanej w tej sprawie nocie porównano Fortnite do kokainy, gdyż podczas gry uwalniana jest dopamina, która może prowadzić do uzależnienia. Kancelaria w tej sprawie postanowiła dokładnie przeanalizować sytuację i ogłosiła, że ma podstawy do pozwania Epic Games.
Epic Games tworząc Fortnite, przez lata zatrudniało psychologów – naprawdę przekopali się przez ludzki mózg i starali się uczynić swój tytuł tak uzależniającym, jak to możliwe. Świadomie wprowadzili na rynek bardzo, bardzo uzależniającą grę skierowaną również do młodzieży - Alessandra Esposito Chartrand z Calex Légal.

Według kancelarii, gra powinna zostać dokładnie oznaczona ostrzeniami dotyczącymi ewentualnych, negatywnych skutków wynikających z rozgrywki.Co więcej, na stronie Calex Légal znajdziemy informację zachęcającą do dołączenia do pozwu stanowiska innych rodziców. Pierwsze osoby postanowiły już się zgłosić i jeszcze dziś w sądzie w Montrealu kancelaria złożyła wniosek o zezwolenie na ustanowienie pozwu zbiorowego.

Na ten moment nie jest jasne jak zakończy się sprawa, lecz znając specyfikę amerykańskiego prawa, w tym przypadku możliwy jest każdy scenariusz. O tym jak zakończy się sprawa dowiemy się najpewniej w najbliższych miesiącach, a o wszystkim tym będziemy was na bieżąco informowali.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.