Fortninte na Androida już jest, ale zagrają tylko nieliczni

Fortninte na Androida już jest, ale zagrają tylko nieliczni

Studio Epic Games, które stworzyło grę Fortnite dogadało się z Samsungiem, by użytkownicy ich telefonów mogli dostać możliwość zagrania w grę na Androida przed posiadaczami smartfonów innych marek. Okres zamkniętego dostępu właśnie się skończył, a od teraz w grę zagrać może większość użytkowników Androida.


Dzięki umowie między Samsungiem a Epic Games posiadacze najnowszych modeli telefonów koreańskiej firmy mogli cieszyć się grą w Fortnite na Androida kilka dni wcześniej niż pozostali. Okres wyłącznego dostępu skończył się, dlatego na rozgrywkę na swoim smartfonie może teraz liczyć szersza grupa ludzi. Android jest już czwartą platformą, na której można aktualnie zagrać w Fortnite. Wcześniej było to możliwe na komputerze, konsoli oraz telefonach z iOS. Oznacza to, że teraz w popularną grę Battle Royale można zagrać praktycznie wszędzie.Niestety, na drodze do szczęścia użytkowników Androida stoją jeszcze trzy przeszkody. Pierwsza to lista urządzeń, na których będzie można zagrać w Fortnite. Jest ona bardzo długa i obejmuje praktycznie wszystkie najnowsze modele smartfonów, jednak posiadacze tych starszych nie będą mogli pozwolić sobie na odrobinę relaksu przy produkcji studia Epic Games. Drugą przeszkodą jest fakt, iż gra nie będzie dostępna w Sklepie Play. Aby ją pobrać, musimy z oficjalnej strony pobrać plik instalacyjny. Trzecią i największą przeszkodą jest faza testowa gry.

Aktualnie dostępna na Androida gra jest dopiero w fazie beta-testów. Oznacza to, że gra nie jest jeszcze w stanie przyjąć ogromnej liczby graczy, którzy chcieliby już móc przetestować produkcję. Aby sprawdzić, czy zagramy w Fortnite na naszym telefonie musimy pobrać grę i zalogować się na konto. Wtedy, o ile nie ukaże nam się komunikat, mówiący o braku miejsc na serwerze, możemy spokojnie cieszyć się rozgrywką. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że nie pójdzie to tak łatwo. Możemy wtedy zapisać się na specjalną listę, dzięki której dostaniemy maila, jak tylko dostaniemy dostęp do testów Fortnite. Nie wiadomo jeszcze, jak długo trwać będą testy, lecz studio prawdopodobnie będzie chciało jak najszybciej umożliwić rozgrywkę wszystkim chętnym.