Firefox z wtyczką, która pozwala bezpieczniej korzystać z Facebooka

Firefox z wtyczką, która pozwala bezpieczniej korzystać z Facebooka

Nad Facebookiem ostatnio gromadzą się bardzo ciemne chmury. Po aferze Cambridge Analytica serwis mocno ucierpiał, a akcja #deletefacebook przybiera na sile nawet do tego stopnia, że popularne firmy usuwają swoje profile z serwisu. Może jednak nie ma co panikować i decydować się na ostateczność? Z pomocą przychodzi Firefox.


Najprościej jest usunąć, wywalić i zapomnieć, ale takie skrajności niekoniecznie muszą być dobre. Dlatego Firefox przygotował specjalny dodatek do swojej przeglądarki, dzięki któremu będzie można poczuć się bezpiecznie na Facebooku. Na czym polega Facebook Container?

Użytkownik odwiedza w normalny sposób Facebooka i scrolluje go do woli, jednak Firefox uruchamia "pod maską" stronę portalu w izolowanym środowisku. Tytułowy kontener zapewnia, że dane, które są gromadzone, nie będą uzupełniane o następne informacje z innych przeglądanych witryn. Coś takiego jest możliwe, gdy nie korzystamy z zabezpieczenia proponowanego przez Firefoxa. Sami możecie to potwierdzić, widząc na innych stronach opcję polajkowania profilu czy skomentowania artykułu za pomocą swojego facebookowego profilu.To wszystko sprawia, że odcinamy serwis od informacji o naszej aktywności poza nim, ale portal w dalszym ciągu dysponuje wszystkimi wiadomościami, które udostępnimy bezpośrednio na Facebooku. Dlatego zdrowy rozsądek pozostaje najlepszym zabezpieczeniem. W każdym przypadku.

Chociaż dodatek idealny nie jest, to jednak już lepszy jest taki, niż żaden. Zawsze można znaleźć rozwiązanie danego problemu i wcale nie trzeba decydować się na pochopne kroki. Tutaj znajdziecie więcej informacji na ten temat i jeśli chcecie, to pobierzecie rozszerzenie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.