Finał Pucharu Polski Cybersport podczas Poznań Game Arena!

Finał Pucharu Polski Cybersport podczas Poznań Game Arena!

Puchar Polski Cybersport swojego zwieńczenia doczeka się podczas imprezy Poznań Game Arena. Druga edycja Pucharu Polski Cybersport w tym roku rozgrywana jest pod znakiem  dwóch najpopularniejszych gier esportowych: Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Najlepsi gracze zostaną zaproszeni do Poznania, by tam rozegrać wielki finał, w którym pula nagród wynosi 50 tysięcy złotych.


Aby dostać się do finału, gracze aktualnie walczą w fazie grupowej, w której jest 16 drużyn zarówno z Counter-Strike: Global Offensive, jak i League of Legends. Warto zaznaczyć, że wśród nich znalazły się najlepsze drużyny w naszym kraju, takie jak Team Kinguin i PRIDE z CS:GO oraz Team 1 i Pompa Team z LoL'a.

Po fazie grupowej będą rozegrane play-offy, podczas których odbędą się ćwierćfinały i półfinały rozgrywek. Spotkanie o 3 miejsce i finał odbędą się podczas Poznań Game Arena.Poza materialnymi nagrodami na zwycięzców czekają także bezpośrednie kwalifikacje do 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski, co jest równie wartościową nagrodą. Ponadto zwycięzca zawodów rozgrywanych w League of Legends będzie miał okazję wystąpić na turnieju OMEN by HP League of Legends Combat, który będzie miał miejsce w dniach 19-22 października w Pradze podczas imprezy FOR GAMES.

Rozgrywki będzie można oglądać na żywo z profesjonalnym komentarzem graczy, jest więc na co czekać. Zapowiadają się naprawdę duże emocje zarówno dla zawodników, jak i widzów.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.