Finał pierwszego sezonu

Finał pierwszego sezonu "Mówię, co czuję" za nami. Czego się nauczyliśmy?

Seria "Mówię, co czuję" to cykl filmów, w których Rojson szczerze i dobitnie wypowiada się na dane tematy. Zaczęło się dość niewinnie, bo od branży YouTubowej, gdzie nie brakowało wielu żartów, ale przede wszystkim dosadniej krytyki. Dziś wraz z zakończeniem pierwszego sezonu zrobiło się nieco poważniej.


Dokładnie 10 tygodni temu został opublikowany pierwszy odcinek "Mówię, co czuję". Jeszcze przed jego publikacją widzowie mogli tylko przypuszczać, o czym będzie nadchodząca seria. Mylnym tropem okazały się wówczas teczki z nickami polskich YouTuberów, które mogły świadczyć o tym, że Rojson będzie się wypowiadać na temat każdego z nich. Dopiero 13 stycznia tego roku przekonaliśmy się, że MCC polegać będzie na wypowiadaniu się pół żarte, a pół serio na bliskie twórcy tematy. Szczera krytyka, a także ogromna wiedza i doświadczenie ubrane w słowa Roja, urzekły niejednego widza. Wczoraj na kanale Roja został opublikowany ostatni odcinek serii, ale nie ma się czym martwić, kolejny sezon nadejdzie już wkrótce.O czym tym razem opowiedział Patryk?

Finał sezonu różni się nieco od pozostałych odcinków, a to za sprawą tematu, jaki wybrał twórca. Bez większych żartów przedstawił on swoje zdanie na temat ulotności życia i tego, jak bardzo ludzie nie potrafią go docenić. Za młodu sam Rojson nie interesował się tematem śmierci, twierdząc, że jego to nie dotyczy. Jednakże po dotkliwym kontakcie z rzeczywistością, przekonał się, jak ważne jest życie. Wielu mogłoby mu zarzucić, że siedząc przed komputerem wiele godzin, marnuje je bezcelowo. Dlatego też w tym przypadku posłużył się ważnym cytatem:
"Nie jestem graczem, bo nie mam życia. Jestem nim, tylko dlatego, że mam ich wiele. "

Jeśli jesteście ciekawi pełnego przekazu Rojsona, koniecznie obejrzyjcie cały wczorajszy materiał na jego kanale.

"Mówię, co czuję" w liczbach i komentarzach

Pierwszy sezon liczył 10 odcinków, które w chwili pisania tego artykułu zdobyły łączną sumę wyświetleń bliską 1,1 miliona. Pod każdym odcinkiem publikowanych było tysiące komentarzy, z czego znaczna większość odnosiła się do konkretnych przymyśleń Patryka, a także odwoływała się do własnego doświadczenia i odczuć każdego widza. W całej serii Rojson poruszył tematy dissu na dramy, społeczności YouTube i panujących na nim przyjaźni, zjawisk zwanych wypalaniem czy sprzedaniem, szeroko pojętą branżą gier i gamerów, a także odniósł się do bliższych nam problemów życia codziennego. Oto tylko niektóre z komentarzy pod najnowszym vlogiem:

Można więc rzec, że "Mówię, co czuję" dało nam wiele do zrozumienia. Była to forma nie tylko wyrażania swojej opinii na dany temat, ale również swojego rodzaju seria psychologicznych zagrywek, które miały wpłynąć w pewien sposób na odbiorcę. Dziesiąty odcinek dobitnie zakończył serię i postawił kropkę nad "i". Teraz po tak dobrze zakończonej serii, pozostaje nam jedynie oczekiwać drugiego sezonu!

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.