Filmy z aplikacją Randonautica podbijają polski YouTube

Filmy z aplikacją Randonautica podbijają polski YouTube

Aplikacja Randonautica stała się ostatnio dosyć popularna na YouTube. Polega ona na generowaniu losowych miejsc, do których ma udać się użytkownik i rzekomo znajdywać tam dziwne przedmioty i doświadczać niewyjaśnionych zjawisk.


Nie da się ukryć, że tajemnicze i niepokojące rzeczy od zawsze były obiektem zainteresowania wielu osób. Na YouTube regularnie jesteśmy świadkami dosyć niecodziennych trendów. Nie inaczej jest i tym razem.

Aplikacja Randonautica znajduje się na rynku już od dłuższego czasu, lecz dopiero teraz zainteresowali się nią szerzej polscy twórcy internetowi. Na czym polega usługa? Według założeń ma ona wskazywać odbiorcom miejsca na mapie, gdzie znaleźć można jakieś anomalie i dosyć nietypowe przedmioty.

Deweloperzy działanie aplikacji przypisują kwantowemu generatorowi liczb losowych do wyznaczania współrzędnych na mapie. Tłumaczą przy tym, że myśl może wpływać na materię. Częściej jednak słychać opinie, że program kieruje użytkowników po prostu do zupełnie losowych miejsc, gdzie czasami akurat znajduje się coś niecodziennego, a nasz mózg dopisuje sobie do tego straszne historie.

Na YouTube znaleźć możemy obecnie mnóstwo materiałów dotyczących Randonautica. Filmy na temat aplikacji nagrali chociażby DeeJayPallasideUrbex History czy Żądny Przygód. Twórcy wypróbowali usługę co najmniej kilka razy i czasami dokonywali intrygujących znalezisk, a niekiedy po prostu "wysyłani" byli gdzieś, gdzie straszna była wyłącznie okolica.

Kontrowersje wokół Randonautica narosły jednak w momencie, kiedy (rzekomo) niektórzy zaczęli znajdować martwe zwierzęta czy ofiary samobójstw. Dlatego też twórcy odradzają korzystania z aplikacji, gdyż nie do końca wiadomo na co można się natknąć.

 

Co sądzicie o aplikacji Randonautica? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.