Film Reżysera Życia ukrywany przez YouTube

Film Reżysera Życia ukrywany przez YouTube

Twórca kanału Reżyser Życia opublikował na nim kilka dni temu materiał o oszustwach w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. YouTube uznał film za "nieodpowiednią treść", przez co wyłączona została na nim możliwość zarobku, a zasięgi znacząco ograniczone. 


"Kradzież na wirusa" to najnowszy film zrealizowany przez Daniela Rusina - założyciela kanału Reżyser Życia. Partnerem materiału został rządowy program Fundusz Sprawiedliwości, którego celem jest "wspieranie wszystkich osób pokrzywdzonych przestępstwem, osób im najbliższych oraz świadków przestępstw".Sama produkcja dotyczy z kolei oszustw wykorzystujących obecną globalną sytuację - sprzedaż fałszywych leków czy podawanie się jako sanepid pod pretekstem rutynowej kontroli. Film został nagrany na odległość za pomocą prywatnych telefonów występujących aktorów.

W obsadzie nie zabrakło popularnych twarzy - na ekranie możemy zobaczyć m.in. Olę Nowak oraz Sylwię Lipkę. Niestety materiał nie spodobał się platformie YouTube, która oznaczyła go jako "nieodpowiednią treść". Ma to związek zapewne z nowymi restrykcjami dotyczącymi publikowania filmów na temat koronawirusa.Zasięgi klipu zostały znacząco ograniczone - nie wyświetla się on na stronie głównej, ani na pasku proponowanych materiałów. Reżyser Życia zachęca do udostępniania pouczającej produkcji po to, by ostrzec jeszcze więcej ludzi przed oszustami.

 

Co sądzicie o decyzji YouTube i samym filmie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.