Film PewDiePie trzeci pod względem negatywnych ocen na YouTube!

Film PewDiePie trzeci pod względem negatywnych ocen na YouTube!

PewDiePie niedawno jako pierwszy użytkownik w serwisie YouTube osiągnął na swoim kanale próg 50 000 000 subskrypcji. W związku z tym faktem zaistniało trochę kontrowersji i niepewności związanych z tym, czy Felix - tak jak obiecał - usunie kanał ze względu na, jego zdaniem, niezrozumiałą politykę Google. Dziś wiemy, że kanał nadal istnieje i YouTuber nie zamierza zaprzestać tworzenia ciekawych materiałów dla swojej ogromnej widowni.


Warto przypomnieć sobie całe zamieszane związane z powyżej opisaną sytuacją. PewDiePie w specjalnym filmie ogłosił, że jeśli na liczniku subskrypcji wybije liczba 50 000 000 to jego kanał zostanie automatycznie usunięty. Pojawił się wtedy u nas stosowny artykuł, gdzie dokładnie opisaliśmy podane przez YouTubera powody takiej decyzji. Gdy próg subskrypcji przekroczył 50 milionów okazało się, że Felix sztucznie wywołał otoczkę rozgłosu wobec swojej osoby, aby jak najwięcej osób weszło o wyznaczonej godzinie na jego kanał i obejrzało przygotowany stream charytatywny - artykuł na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

W związku z osiągnięciem tak dużej liczby subskrypcji zespół YouTube postanowił przygotować dla Felix'a niesamowity prezent w postaci unikatowego, rubinowego przycisku w kształcie używanego przez niego loga. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym artykule. 

Grudzień dla PewDiePie i jego widzów minął pod znakiem podekscytowania i pozytywnych emocji. Najpierw osiągnięcie 50 milionów widzów, a potem symboliczne uwieńczenie tego faktu poprzez rubinowy przycisk. To jednak nie wszystko co najpopularniejszy YouTuber na świecie przygotował w ostatnim miesiącu tego roku. Dziesiątego grudnia postanowił opublikować film, w którym ukazując innych twórców proszących w dosadny sposób o zostawianie przez ich widzów łapek w górę w pewien ironiczny sposób postara się do nich upodobnić. Postawił wysoką poprzeczkę - 1 000 000 pozytywnych ocen. Widzowie Felix'a bez trudu podołali temu wyzwaniu i potroili wymaganą ilość kciuków.


YouTuber postanowił jednak pójść o krok dalej i w Wigilię wrzucił na swój kanał kolejny film, w którym z kolei prosi o jego negatywne ocenianie. Wbrew pozorom widzowie twórcy wykonali to zadanie bezproblemowo i znów potroili wyznaczony cel. Tym samym materiał PewDiePie przy prawie 8 milionach wyświetleń oraz prawie 3 milionach łapek w dół stał się trzecim najbardziej negatywnie ocenianym filmem w historii serwisu YouTube. Przed nim znalazł się jedynie teledysk Justina Biebera "Baby" i trailer gry "Call of Duty: Infinite Warfare".
Co sądzicie o grudniu w wykonaniu PewDiePie?

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.