Pełnometrażowy thriller nakręcony smartfonami już niedługo w kinach!

Pełnometrażowy thriller nakręcony smartfonami już niedługo w kinach!

Nagrywanie filmu pełnometrażowego kojarzy się nam z wielkimi kamerami i ogromną ilością różnego sprzętu. Tymczasem technologia poszła do przodu na tyle, że już teraz możliwe jest zrealizowanie pełnoprawnego dzieła, chociażby za pomocą współczesnych smartfonów. Swoją premierę właśnie miał zwiastun najnowszego filmu Stevena Soderbergha pt. Unsane nakręconego w całości najnowszymi iPhonami.


Wybór takiej, a nie innej formy realizacji nie jest przypadkowy i ma jedynie potęgować ciężki, klaustrofobiczny nastrój dzieła. Fabuła filmu skupia się na dziewczynie nękanej SMS-ami przez stalkera, przez co trafia do zakładu psychiatrycznego. W tym miejscu okaże się czy wszystko to dzieje się jedynie w jej głowie, czy faktycznie stała się ofiarą prześladowcy.

Główną rolę w filmie zagra nie byle kto, bo Claire Foy, czyli zdobywczyni Złotego Globu. Możecie ją znać z roli Elżbiety II z serialu The Crown. Reżyser znany jest natomiast z takich hitów jak trylogia Ocean's Eleven czy dramatu Erin Brokovich. W jednym z wywiadów dotyczących swojego najnowszego dzieła reżyser mówi, że produkcja tego filmu to jedno z najbardziej wyzwalających doświadczeń w jego dotychczasowej karierze i nie wyklucza nakręcenia filmów w przyszłości podobną metodą. Zwiastun od swojej premiery na YouTube wyświetlony został już ponad 3 miliony razy.Premiera filmu jest zaplanowana na 23 marca tego roku. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy film trafi do kin także w Polsce, niemniej ze względu na jego niecodzienną formę może cieszyć się sporym zainteresowaniem widowni w internecie. Tymczasem czekamy z niecierpliwością!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.