Film

Film "Mulan" jedynie z cyfrową premierą w większości krajów

Wyczekiwana aktorska adaptacja animacji z 1998 roku miała trafić do kin jeszcze w tym roku. Premiera produkcji faktycznie będzie miała miejsce w 2020, jednak film nie trafi do większości placówek kinowych, a zadebiutuje cyfrowo- na platformie Disney+. 


Cyfrowa premiera "Mulan" ma odbyć się już 4 września 2020 roku na platformie streamingowej Disney+. Zgodnie z doniesieniami portalu Deadline, kinowe seanse produkcji będą odbywały się jedynie w krajach, które wciąż dostępu do usługi nie posiadają (m.in. w Polsce). Nie trudno się domyślić, że decyzja Dinseya jest śmiertelnym ciosem dla placówek kinowych na całym świecie, które uwzględniały seans Mulan w swoich grafikach. Ten miał szansę przyciągnąć sporą widownie, co wiąże się z niemałymi stratami finansowymi, szczególnie bolesnymi dla większych sieci.Decyzja o cyfrowej premierze filmu jest najpewniej związana z wciąż trwającą pandemią. Od początku marca, wiele filmów miało podwójną premierę, zarówno w kinach, jak i na portalach streamingowych bądź VOD, a niektóre z nich (np. W lesie dziś nie zaśnie nikt /Netflix) doczekały się jedynie tej drugiej formy debiutu. Mimo wszystko, wygląda na to, że nie wpłynie to na premierę filmu w polskich kinach, która planowo ma odbyć się 11 września 2020 roku. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.