Filip Chajzer w ogniu krytyki po filmie Gargamela

Filip Chajzer w ogniu krytyki po filmie Gargamela

Kilka dni temu na kanale Gargamela pojawił się materiał na temat kontrowersyjnej działalności Filipa Chajzera. Film odbił się ogromnym echem wśród społeczności, a gwiazda stacji TVN stanęła w ogniu krytyki.


Wideo pt. "Błędne koło Filipa Chajzera" (w momencie pisania tego artykułu) zostało obejrzane 960 tys. razy. Gargamel skupił się w nim na przedstawieniu największych wpadek i dziwnych zachowań celebryty, które - jego zdaniem - mogą stanowić zagrożenie dla osób obserwujących działalność Filipa. Mowa tu chociażby o udawanym "ataku paniki" w programie na żywo, nieszczerym dystansie do siebie czy seksistowskich żartach.

Wygląda na to, że Jakub trafił w sedno, bowiem film szybko zdobył uznanie społeczności i zaczął być komentowany przez liczne media. Sam Filip Chajzer stanął w ogniu krytyki i... obronił się przed nią w najgorszy możliwy sposób.Na facebookowym profilu Filipa Chajzera jeszcze wczoraj można było znaleźć mnóstwo krytycznych komentarzy. Prezenter telewizyjny w żaden sposób nie ustosunkował się do wypowiedzi Gargamela i postanowił zlikwidować nieprzychylne wpisy.

Te jednak nieustannie przybywały i moderacja nie nadążała ich kasowaniem. Dlatego też fanpage Filipa na kilka godzin zniknął z sieci. Przez ten czas profil został oczyszczony i teraz widnieją na nim same pozytywne komentarze. Taki sposób radzenia sobie z krytyką z pewnością nie wpłynie dobrze na internetowy wizerunek celebryty.

Przypadek? l Źródło: Facebook


Film Gargamela bardzo dobrze ukazuje, jak silnym graczem na medialnym rynku stają się twórcy internetowi. Filip Chajzer w telewizji obecny jest od kilkunastu lat i pomijając mniejsze kontrowersje - raczej żyło mu się dobrze.

Osoby publikujące na YouTube przez kilka ostatnich lat stały się jednak kimś, z kim należy się liczyć. Ich wpływ na opinię publiczną oraz zasięgi stają się porównywalne (a nawet większe) do osób znanych z telewizji. Trudno więc bagatelizować rosnące znaczenie twórców internetowych, bo jak idealnie widać na przykładzie tytułowej informacji - społeczność internetowa potrafi wytknąć ludziom błędy niezależnie od tego czy są szarym Kowalskim czy popularną osobą z prywatnej stacji. Niektórzy zdają się tego nadal nie zauważać.

 

Co sądzicie o ostatnim filmie Gargamela o postawie Filipa Chajzera? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.