FIFA 22 prawdopodobnie bez komentarza Dariusza Szpakowskiego

FIFA 22 prawdopodobnie bez komentarza Dariusza Szpakowskiego

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że FIFA 22 będzie miała swoją premierę 1 października. Wraz z informacją, w internecie pojawiło się wiele nieoficjalnych informacji o tym, że w polskiej wersji językowej nie usłyszymy już Dariusza Szpakowskiego. 


Dariusz Szpakowski jest polskim głosem w serii FIFA od odsłony 06. Przez 10 lat duet komentatorski współtworzył z nim Włodzimierz Szaranowicz, natomiast w 2015 zastąpił go Jacek Laskowski.

Wraz z najnowszymi  informacjami dowiadujemy się, że głos Dariusza Szpakowskiego ma zastąpić Tomasz Smokowski, czyli dziennikarz sportowy i komentator, a także współtwórca Kanału Sportowego. Smokowski od jakiegoś czasu jest ambasadorem FIFA Ultimate Team, co ma oznaczać, że jego udział w duecie komentatorskim w nadchodzącej FIFIE jest bardzo prawdopodobny.

Taką wiadomością podzielił się twórca kanału Kartomanii, powołując się w materiale na wiarygodne źródło związane z EA, które do tej pory nie zawiodło go jeśli chodzi o zmiany dotyczące produkcji.Jeśli do zmiany faktycznie dojdzie, będziemy mieli do czynienia z końcem pewnej epoki dla polskich graczy FIFY, z którą z pewnością kojarzył im się głos Dariusza Szpakowskiego. Czy tak się stanie? Nie pozostaje nam nic więcej, jak czekać na podanie oficjalnych informacji przez producenta.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.