Wielkie szaleństwo na Fidget Spinnery na YouTube

Wielkie szaleństwo na Fidget Spinnery na YouTube

Jednogłośnie możemy już chyba stwierdzić, że najpopularniejszą zabawką w tym roku jest Fidget Spinner. Jeszce kilka tygodni temu nikt nie słyszał o pochodzącym z Ameryki gadżecie, jednak teraz każdy chce go posiadać. Co sprawiło, że obrotowy wynalazek cieszy się tak dużym zainteresowaniem i popularnością? 
Fidget Spinner dotarł do nas ostatnio zza oceanu. Prosta w obsłudze i konstrukcji zabawka składa się z obrotowego łożyska połączonego z plastikiem lub metalem. Jego głównym celem ma być odstresowanie osoby korzystającej z niego, a zdaniem pomysłodawców gadżet pomaga również lepiej się skupić i skoncentrować. To dlatego tak szybko zyskał popularność w amerykańskich szkołach. Używają go nie tylko młodsze osoby, lecz także dorośli. Niektórzy naukowcy mówią jednak, że wszystkie "cudowne" właściwości urządzenia są jedynie zwykłym chwytem reklamowym.Gdzie kupić można Fidget Spinner? Głównie na Allegro, gdzie wybrać można kolor, materiał, z którego wykonana jest zabawka, a nawet kształt. Jego ceny zaczynają się od 10 złotych, jednak można znaleźć też takie, których wartość wynosi aż 100 złotych.

Za granicą Spinnery mają miliony swoich fanów. Na YouTubie można znaleźć wiele filmów dla zaczynających swoją przygodę z zabawką, jak i dla profesjonalistów. Niektóre triki naprawdę robią wrażenie!Na polskiej scenie YouTube również coraz głośniej robi się na temat tej nowości. Na kanale Poszukiwacza znajdziecie opening aż 50 Fidget Spinnerów. Dodatkowo w filmie możecie zobaczyć, jak prezentują się one w momencie, w którym wszystkie są w ruchu.


O swojej historii związanej z zamawianiem Spinnerów opowiedział też Sitr0x. Karol planuje nagrać jeszcze jeden odcinek, w którym porówna plastikową i metalową wersję zabawki. 


Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o gadżecie, to musicie sprawdzić również odcinek Planety Faktów, gdzie poznacie kilka ciekawostek związanych z Fidget Spinnerem.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.