Festiwal

Festiwal "YouTube Dni Kultury" powraca!

We wrześniu ubiegłego roku odbyły się pierwsze w historii polskiego YouTube "Dni Kultury". Inicjatywa serwisu powstała w związku z lockdownem i problemami branży kulturalnej, a w akcji wzięło udział kilkanaście teatrów. Teraz wydarzenie w związku z kolejnymi zamknięciami oraz Międzynarodowym Dniem Teatru powraca!


Od wczoraj w całym kraju trwa lockdown. Kina, teatry czy muzea ponownie zostały zamknięte. To kolejny problem dla branży rozrywkowej, która musi sobie radzić z zaistniałą sytuacją. No pomoc przychodzi jednak możliwość transmitowania spektakli online. Inicjatywa YouTube przy współpracy z teatrami z całego kraju nieprzypadkowo powraca właśnie teraz.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend i potrwa 3 dni - od piątku 26 marca do niedzieli 28 marca. W tych dniach na platformie YouTube będą transmitowane spektakle polskich teatrów. Tym razem w festiwalu online weźmie udział aż 30 instytucji kulturalnych.


Podczas "Dni Kultury" bejrzymy między innymi przedstawienie "Straszny dwór", "Wałęsa w Kolonos" czy "Calineczka dla dorosłych". Spektakle będą dostępne w serwisie przez 48 godzin od transmisji, a niektóre nawet dłużej.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz pełen program znajdziecie klikając tutaj.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.