Fernando Alonso inwestuje w e-sport!

Fernando Alonso inwestuje w e-sport!

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że e-sport już dawno wyszedł z cienia nieco bardziej tradycyjnych form rywalizacji i dziś inwestują w niego naprawdę znani ludzie i marki. W jego świat wkroczył właśnie Hiszpan Fernando Alonso, który ogłosił założenie własnej drużyny e-sportowej.


Fernando Alonso to jeden z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych kierowców Formuły 1. Na swoim koncie ma tytuły zarówno mistrza jak i wicemistrza świata. Mimo że nadal częściej można go spotkać na torze wyścigowym niż poza nim to powoli Hiszpan zaczyna myśleć o swojej sportowej emeryturze, a co za tym idzie o kolejnych projektach, których gotów jest się podjąć. W ramach współpracy z G2 Esports oraz firmą Logitech, Alonso stworzył całkiem nową drużynę e-sportową - FA Racing G2 Logitech G. Oczywiście trzonem drużyny będą rozgrywki oparte na sieciowych zawodach wyścigowych, niemniej już teraz planowane są frakcje otwarte również na inne dziedziny sportu elektronicznego. W sieci już teraz można odnaleźć zwiastun promujący nową markę, której twarzą, a jakże, został sam Fernando.O współpracy za pośrednictwem Twittera mogliśmy się dowiedzieć także obserwując oficjalne konto teamu G2 Esports:Na chwilę obecną wszystkie strony są zadowolone ze wzajemnej współpracy i z optymizmem patrzą w przyszłość. Niewykluczone, że postać kierowcy F1 pomoże zespołowi przyciągnąć utalentowanych graczy, a wraz z tym osiągnąć duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Czekamy z niecierpliwością.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.