FC Barcelona z własną drużyną w e-sporcie?

FC Barcelona z własną drużyną w e-sporcie?

Wszyscy fani piłki nożnej - zarówno tej rzeczywistej jak i wirtualnej mogą dostać w najbliższym czasie niemały zastrzyk emocji. Hiszpański portal Palco23 donosi o rozważaniach włodarzy FC Barcelony odnośnie stworzenia własnej dywizji e-sportowej!


W świecie sportowych gigantów można zaobserwować od dłuższego czasu trend kreowania drużyn zmagających się w wirtualnym świecie. To bardzo dobry znak dla e-sportu, który świadczy o tym, że wszystko zmierza w genialnym kierunku, bo trudno o lepszy, jeżeli chęć przystąpienia do elektronicznych rozgrywek wyraża taka marka jak FC Barcelona.

iem

Motywacją dla klubów sportowych dołączających do rozgrywek wirtualnych są najprawdopodobniej nowe możliwości zdobycia fanów w prężnie rozwijającej się dziedzinie - a co za tym idzie - niemałych zysków, dzięki którym będą mogły się stale rozwijać. Nie oznacza to dla nich odchodzenia od pierwotnych działań, bo zarówno sport jak i e-sport łączy czynnik rywalizacji, dzięki czemu wchodząc na rynek elektronicznych zmagań, mogą dalej wykorzystywać budowane latami doświadczenie.

FC_Barcelona_(crest).svg

Dodatkowo warto wspomnieć, że klub z Katalonii został także partnerem "Konami", czyli marki produkującej PES 2017, co niejako uwydatnia działania prowadzące do wprowadzenia dywizji e=sportowej przez Hiszpanów.

Co prawda to nadal niepotwierdzone w pełni informacje, natomiast dołączenie kolejnych drużyn sportowych, w tym FC Barcelony, jest tylko kwestią czasu. Trend jest wyraźny tak samo jak zapotrzebowanie, o którym słychać przy każdym większym wydarzeniu e-sportowym. Przypominamy, że ostatni finał rozgrywek League of Legends oglądało prawdopodobnie więcej osób niż NBA!

Bardzo cieszymy się z tej informacji i wierzymy w urzeczywistnienie tych planów, bo to oznacza kolejny kamień milowy dla elektronicznego sportu.

 

A Wy - chcielibyście, żeby FCB dołączyła na wirtualne murawy? Myślicie, że dojdzie do utworzenia zespołu? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl