FBI zajęło się sprawą wycieku GTA VI

FBI zajęło się sprawą wycieku GTA VI

W ubiegły weekend miał miejsce jeden z największych wycieków w historii gier wideo. Mowa o 90 filmach przedstawiających GTA VI na etapie produkcji, które trafiły do sieci. Teraz tytułową sprawą zajęło się FBI.


Do ogromnego wycieku związanego z produkcją Rockstara doszło w ubiegłą niedzielę. Niedługo później, firma opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym potwierdziła autentyczność i pochodzenie materiałów. Jak teraz się dowiedzieliśmy, do sprawy wkroczyło FBI. Według amerykańskiej agencji rządowej, leaker odpowiedzialny za udostępnianie materiałów związanych z GTA VI, może odpowiadać także za inne ataki hakerskie.Za włamaniem na serwery znanego dewelopera według pierwszych pogłosek może stać 16-letni mieszkaniec Wielkiej Brytanii i członek grupy hakerskiej Lapsus$, który wcześniej miał włamać się na serwery Ubera. Firma poinformowała przy tym, że wiele wskazuje na to, że ataki były ze sobą powiązana i obecnie podjęto współpracę z FBI i Departamentem Sprawiedliwości USA, w celu wyjaśnienia sprawy i doprowadzenia podejrzanych.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.