Fanpage Demotywatorów został usunięty przez Facebooka

Fanpage Demotywatorów został usunięty przez Facebooka

Demotywatory.pl to od 2008 roku jedna z najpopularniejszych Polskich stron promujących memy i prześmiewcze treści. Jej główny fanpage, mogący się pochwalić 2 milionami użytkowników właśnie zniknął z Facebooka.


Usunięcie Demotywatorów przez Facebooka od razu wzburzyło falę komentarzy i domysłów ze strony fanów serwisu. Fanpage wyparował w czwartek w nocy (21 stycznia 2021 r.), a przyczyny tego posunięcia nie są znane.

Fot.: demotywatory.pl


Prawdopodobnie chodzi o naruszenie regulaminu — Demotywatory znane są z różnych treści, również tych kontrowersyjnych. Jednak w ciągu tylu lat Facebook nigdy nie cenzurował publikacji tejże strony.

Fani „demotów” mają co do tego zdarzenia mieszane uczucia. Część wydaje się być oburzona i wymaga wyjaśnień, inni zaś twierdzą, że sam fanpage mało ich interesuje. Administracja strony próbuje jednak dojść do sedna sprawy:Aktualizacja - 13:10: Fanpage powrócił już na Facebooka pod tym linkiem. Warto jednak zwrócić uwagę, że jego zasięgi znacznie zmalały, a samą stronę cieżko znaleźć przez wyszukiwarkę platformy. Jest to prawdopodobnie spowodowane wcześniejsza blokadą, jednak wkrótce wszystko powinno powrócić do normy. Administracja serwisu pisze:
Prawdopodobnie algorytm się rozpędził i zakwalifikował jakiś tekst jako straszliwą przemoc, a człowiek potem zerknął i stwierdził że nie jest aż tak źle. Niestety FB odpowiedzi szczegółowych nie udziela, a mógłby, tylko co my żuczki możemy zrobić.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.