FAME MMA w ostatniej chwili zmuszone do zmiany lokalizacji wydarzenia

FAME MMA w ostatniej chwili zmuszone do zmiany lokalizacji wydarzenia

Już dziś planowo ma odbyć się szósta gala FAME MMA, która w związku z kwalifikacją jako wydarzenie masowe, nie będzie mogła cieszyć się obecnością publiczności. Organizatorzy napotkali jednak nowe problemy tuż przed galą.


Czarne chmury pojawiły się nad kolejną już edycją FAME MMA. Wydarzenie początkowo miało odbywać się w Częstochowie - zostało jednak przeniesione do katowickiego studia MCK. W piątek tj. 27.03.2020 nieoczekiwanie Urząd Miasta Katowice zablokował wydarzenie tłumacząc się zagrożeniem spowodowanym panującą pandemią koronawirusa. Organizatorzy gali nie poddali się jednak i szybko wydali oświadczenie:W związku z nieplanowanymi zmianami  ceremonia ważenia, która miała odbyć się w piątek, będzie miała miejsce tuż przed galą. Nigdzie jednak nie pojawiła się informacja o ostatecznej lokalizacji wydarzenia.
Urząd Miasta Katowice oraz służby sanitarno-epidemiologiczne zablokowały produkcję w hali MCK, wymuszając na prezesie obiektu odstąpienie od umowy, mimo iż nie byli w stanie wskazać naruszenia przepisów ze strony Federacji - twierdzą organizatorzy FAME MMA.

Jakie jest wasze zdanie? Uważacie, że włodarze omijają przepisy i narażają zdrowie wszystkich biorących udział w wydarzeniu?  Warto nadmienić, że wszystkie podobne gale takie jak KSW czy FEN zostały odwołane. Dajcie znać w komentarzach!

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.