Internet mówi o gali FAME MMA 5! Oto co się wydarzyło

Internet mówi o gali FAME MMA 5! Oto co się wydarzyło

Wczoraj wieczorem w gdańskiej ERGO Arenie odbyła się piąta edycja gali FAME MMA. Kolejna gala freak fight zebrała rekordową ilość widzów zarówno na trybunach, jak przed ekranami monitorów z dostępem do PPV. Wydarzenie obiło się szerokim echem w internecie za sprawą udziału wielu znanych osobistości oraz licznych kontrowersji.


Podczas trwania FAME MMA 5, odbyło się 8 pojedynków zawodników, a także dwa koncerty - Letniego Chamskiego Podrywu oraz Malika Montany wraz z Mr. Polska. Pierwszym z pojedynków była walka Kamila "Hassiego" Hassana z Olegiem Riaszeńczewem, którą po jednym z najbardziej spektakularnych nokautów w historii federacji, wygrał pierwszy z zawodników w pierwszej rundzie.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Hasssssssi!!! 🔥❤️ #teamhasi


Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


W kolejnej walce wzięli udział skonfliktowani zawodnicy poprzednich gal - Kamil "Kasti" Stępiński oraz Krystian "Krycha" Wilczak. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom widzów oraz bukmacherów, pojedynek decyzją sędziowską po 3 pełnych rundach wygrał Kasti, który znacznie przeważał przez cały czas trwania walki.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Kasti po 3 rundach wygrywa decyzją sędziowską!!! 🔥 #teamkasti #win #winner


Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Podczas następnej walki mieliśmy do czynienia z pierwszym prawdziwym freak fightem 5 edycji gali FAME MMA. Do oktagonu wkroczyła Ewelina "Ewelona" Kubiak oraz Monika "Esmeralda" Godlewska. Wedle oczekiwań, walka nie trwała długo i w pierwszej rundzie została zakończona technicznym nokautem na Esmeraldzie. Zaraz po walce między siatkę wkroczyła Luxuria oraz Marta Linkiewicz. Dziewczyny rzuciły sobie wzajemne wyzwanie, które zostało zatwierdzone przez włodarzy i wszystko wskazuje na to, że na kolejnej gali zobaczymy je w oktagonie.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Ewelona w 1 rundzie pokonuje Esmeraldę przez TKO! 💥❤️#teamewelona #famemma5 #famemma #mma


Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Wraz z kolejnym pojedynkiem przyszedł czas na pierwszą walkę dwóch YouTuberów na 5 edycji gali. Zmierzyli się w niej Dawid Malczyński z Tomkiem Olejnikiem. Młodszy z braci Malczyńskich pokazał swoje spore umiejętności i wedle przewidywań większości, po spektakularnym kopnięciu w wątrobę, zakończył pojedynek z największym "underdogiem" gali FAME MMA 5 - Olejnikiem już w 1 rundzie. Zaraz po nokaucie Dawida, twórcy postanowili oficjalnie zakończyć swój konflikt i podali sobie ręce.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

AND STILL!!! @dawid.malczynski wygrywa po raz kolejny 💪 #teammalczyński #famemma5 #famemma #mma #win #bocian


Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Po rozwiązaniu jednego z najgłośniejszych konfliktów gali, przyszedł czas na walkę Szymona "Isamu" Kasprzyka z Marcinem "Rafonixem" Krasuckim. Doświadczony Isamu pokazał się z dużo lepszej strony i po szybkim sprowadzeniu do parteru poddał Marcina duszeniu wygrywając tym samym pojedynek już w pierwszej rundzie.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Isaaaaaamuuuuu!!! 💪🔥 Sprowadzenie, kontrola, ground&pound, wykończenie! 👌 #teamisamu #famemma5 #famemma #win #winner #groundandpound


Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Po walce dwóch popularnych YouTuberów, nadszedł prawdopodobnie jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów całej gali. W oktagonie zobaczyliśmy Mini Majka oraz Kruszwila. W walce super freak fight wygrał jej faworyt - Marek Kruszel, który dzięki przewadze wzrostu i zasięgu rąk, bez większego uszczerbku wygrał swoją walkę w 2 rundzie. Inaczej było w przypadku Majka, który bardzo ucierpiał, otrzymując wiele nieprzyjemnych ciosów. Publiczność uznała go jednak za zwycięzcę i była pod wrażeniem odwagi oraz niezwykłej wytrzymałości Mini Majka, który mimo przegranej otrzymał wielkie brawa.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Szacunek po walce 👊🔥 @ochroniarz_69 ❤️ #teamkruszwil #teamminimajk #famemma5 #famemma #mma #superfreakfight


Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Chwilę po super freak fight mogliśmy oglądać walkę drugiego z braci Malczyńskich - Marcina. Stanął on w oktagonie naprzeciwko Marka "AdBustera" Hoffmanna. Pierwsza runda niespodziewanie należała do AdBustera, jednak w kolejnych dwóch zobaczyliśmy pokaz wielkiej siły i umiejętności Marcina Malczyńskiego, który decyzją sędziów wygrał walkę po 3 rundach. Po starciu obaj przeciwnicy okazali sobie wielki szacunek.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Respect! 🔥👊 #teammalczyński #teamadbuster #famemma5 #famemma #champion #champ #andnew


Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Zwycięstwo Marcina mogło okazać się sporym zaskoczeniem z tego względu, że YouTuber już od pierwszej rundy walczył ze złamaną ręką. Zaraz po zakończeniu gali, starszy z braci Malczyńskich trafił do szpitala, gdzie został założony mu gips.Po walce YouTuberów nadszedł moment na walkę wieczoru. W tej stanęli naprzeciwko siebie Piotr "Bonus BGC" Witczak oraz Marcin Najman. Jedno było pewne, ktoś z tego pojedynku musiał wyjść zwycięsko. Tak też się stało - walka należała do doświadczonego Marcina Najmana, który zaskoczył próbą obalenia oraz naprawdę mocnymi ciosami, które przyczyniły się do nokautu w pierwszej rundzie.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Main event: 1 runda, Marcin Najman pokonuje Bonusa BGC 🔥 Szacunek Panowie 👊 #famemma5 #famemma #tko #mma #winner #win


Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Od momentu rozpoczęcia gali aż do teraz, jest o niej niezwykle głośno w całym internecie. Największe emocje budzi pojedynek Kruszwila z Mini Majkiem oraz sytuacja, która miała miejsce po walce wieczoru. Do oktagonu wkroczył kulturysta Piotr Piechowiak, który w imieniu swojego środowiska, wyzwał pięściarza do pojedynku na następnej gali. Marcin Najman odpowiedział:
Nie mogę po takiej dyskusji nie przyjąć tego wyzwania. Biorę tę walkę, ale osobiście myślałem, że ZOO zamykają w Trójmieście o 18:00. Ale oczywiście tę walkę przyjmuję, pomimo tego, że jeden czy drugi osioł wyszedł na wolność. Wszystkiego dobrego.

Po tych słowach w oktagonie zrobiło się bardzo gorąco, a kulturysta ruszył na Najmana z pięściami. To jednak Marcin zyskał w opinii widzów i wszystko wskazuje na to, że na następnej gali stanie za nim cała publika.

 

A wy? Co sądzicie o wczorajszych wydarzeniach podczas FAME MMA 5?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.