Tysiące osób oglądały fałszywą transmisję finału Ligi Mistrzów na YouTube

Tysiące osób oglądały fałszywą transmisję finału Ligi Mistrzów na YouTube

Wczoraj odbył się finał najważniejszego turnieju klubowej piłki nożnej. Mowa tutaj oczywiście o Lidze Mistrzów, która rok rocznie przyciąga przed ekrany telewizorów dziesiątki milionów widzów na całym świecie. Część z nich oglądała mecz za darmo na YouTube nie wiedząc, że był to mecz z... 2017 roku. 


We wczorajszym finale zmierzły się francuskie PSG oraz niemiecki Bayern Monachium. Mecz odbywał się w warunkach nie lada wyjątkowych, bowiem ciężko przypomnieć sobie drugi taki finał LM, rozgrywany przy kompletnie pustych trybunach. Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście pandemia, o której zdało się zapomnieć części osób oglądających fałszywą transmisję meczu na YouTube. Owa faktycznie była meczem pomiędzy Paris Saint-Germain i Bayernem Monachium, jednak było to spotkanie, które miało miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów w 2017 roku. 

Transmitowany na YouTube mecz był spotkaniem PSG-FCB z 2017 roku (w tweecie błąd 2018 => 2017) 

Sam wygląd trybun nie był rzecz jasna jedyną rzeczą, która wskazywała na to, że coś z transmisją jest nie tak. Pasjonaci piłki mogli szybko zdać sobie sprawę z nieaktualnych składów czy strojów obydwu drużyn, różniących się od tych z obecnego sezonu. Jak pokazują oceny pod transmisją - większość osób nie dała się nabrać, jednak na pewno nie zabrakło również takich widzów, którzy mecz sprzed trzech lat przeżywali od początku do końca. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.