Facebookowa zbiórka dla WOŚP oficjalnie największą zbiórką portalu w Europie

Facebookowa zbiórka dla WOŚP oficjalnie największą zbiórką portalu w Europie

Wszyscy Polacy bez wątpliwości byli zdruzgotani wydarzeniami ostatnich tygodni. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany na oczach tysięcy ludzi. Ku jego pamięci postanowiono zorganizować zbiórkę pieniędzy na portalu Facebook, która miała stać się symbolicznym zapełnieniem ostatniej puszki Pana Prezydenta. Jednak to, co się wydarzyło przeszło wszelkie oczekiwania...


Inicjatorką akcji pt. "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" była Patrycja Krzymińska, która jak sama mówi, wpadła na ten pomysł po wysłuchaniu w telewizji słów zmarłego wyrażających szczęście i ogromną dumę z powodu sumy jaką udało mu się zebrać – była to kwota ok. 5600 zł. Ostatecznie wzrosła do 16 milionów.Zbiórki były dwie. W pierwszej nie udało się pozyskać do końca zadowalającej internautów kwoty, więc postanowili zorganizować drugą i "dozbierać" pieniądze. Jak się okazało, rozsławiona na cały kraj akcja stała się rekordową w Europie, co potwierdza biuro Facebooka w rozmowie z Gazetą.pl:
Dzięki społeczności Facebooka  "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" jest największą zbiórką w historii platformy zorganizowaną w Europie. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego jak ludzie z całego świata wspólnie zaangażowali się w tę ważną inicjatywę, co zaowocowało zebraniem blisko 16 milionów złotych od ponad 264 tysięcy darczyńców. Bardzo cieszymy się, że nasze narzędzia pomogły w mobilizacji tak imponującej energii i dobrej woli w celu realizacji szlachetnego celu.

Z pewnością my, jako Polacy, możemy być dumni z tego, co udało się dokonać wspólnymi siłami w tak krótkim czasie. Śmierć Prezydenta, choć jest ogromną tragedią, otworzyła wiele serc i oczu na sytuację, jaka panuje nie tylko w całym kraju, ale również między nami. Może warto organizować więcej takich akcji i w podobny sposób jednoczyć ludzi w słusznej sprawie? Co o tym myślicie?

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.