Facebooka i Messengera czekają spore zmiany!

Facebooka i Messengera czekają spore zmiany!

Kolejna konferencja Facebooka za nami. Podczas jej trwania, Mark Zuckerberg zapowiedział wiele nowości, które wkrótce pojawią się na portalu. Oto najciekawsze z nich. 


Jednym z głównych elementów konferencji F8 było przedstawienie tego, jakie zmiany czekają Messengera. Popularny komunikator w ramach projektu LightSpeed zostanie mocno uszczuplony. Według zapowiedzi już wkrótce ma ważyć mniej niż 30 MB, zachowując przy tym wszystkie obecne funkcje. Celem aplikacji jest sprawne działanie nawet na budżetowym sprzęcie. Twórcy aplikacji zapewnili, że Messenger ma być gotowy pracy w zaledwie 1,3 sekundy od jego uruchomienia, niezależnie od jakości sprzętu, na którym został zainstalowany.To jednak nie wszystkie nowości jakie czekają aplikację. Messenger, który od teraz będzie dostępny także w wersji desktopowej, otrzyma możliwość prowadzenia rozmów z użytkownikami Instagrama i WhatsAppa, które należą do Facebooka. Nowością ma być także funkcja wspólnego oglądania filmów - do tej pory taką możliwość miał sam Facebook, natomiast brakowało jej w komunikatorze.

Prawdopodobnie najbardziej interesującą użytkowników zapowiedzią ogłoszoną na konferencji F8 jest zmiana designu Facebooka. Ten ma zostać znacznie uproszczony oraz odświeżony wedle obowiązujących trendów. Dominującym kolorem będzie biały, a z góry strony zniknie niebieski pasek.Według designerów, taki wygląd portalu ma ułatwić jego obsługę. Zmiany te podyktowane są także zmianą polityki po skandalu związanym z wyciekiem danych. Nowy design ma ułatwić wprowadzenie zmian związanych z wyświetlaniem postów w serwisie. Facebook będzie stawiał na łączenie użytkowników w grupy, a zmiany te zauważymy przeglądając newsfeed. Webowa wersja portalu zostanie odświeżona w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Co sądzicie o zapowiedzianych zmianach?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.