Facebook zmienia zasady działania grup

Facebook zmienia zasady działania grup

Każdy z nas należy przynajmniej do kilku facebookowych grup. Do tej pory mogliśmy być członkami kilku ich rodzajów - tajnej, zamkniętej oraz publicznej. Koncern postanowił nieco zamieszać w tej sekcji portalu i zmienił zasady działania grup.


Głównym powodem zmiany podawanym przez Facebooka jest próba uczynienia portalu "lepszym miejscem". W tym pojęciu kryją się takie kwestie jak np. bezpieczeństwo użytkowników oraz administratorów. Okej, ale na czym polega aktualizacja systemu grup?

Będą istniały dwa główne rodzaje tych "stowarzyszeń" - publiczne oraz prywatne. W przypadku tej drugiej opcji możemy jednak ustawić czy chcemy, by grupa była widoczna dla osób się w niej nieznajdujących, czy też może nie.

Nowa organizacja grup.


Wszystko ma być przejrzystsze i bardziej moderowane. W tym celu Facebook przygotował dla administratorów grup dodatkowe narzędzia umożliwiające  szybszą reakcję w przypadku niebezpiecznych zachowań czy szkodliwych postów.

Facebook ma jeszcze aktywniej wykorzystywać systemy sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe, by wykrywać nieodpowiednie treści na platformie jeszcze przed ich zgłoszeniem przez użytkowników. Wszystko to z powodu nasilenia się materiałów o charakterze rasistowskim czy homofobicznym.

Źródło: The Verge

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.