Facebook zaprezentował nową aplikację. Spodoba się początkującym raperom

Facebook zaprezentował nową aplikację. Spodoba się początkującym raperom

Nowa aplikacja od Facebooka wchodzi w wersję beta. Ma ona zostać konkurencją dla TikToka, jednak skupiać się będzie przede wszystkim na tworzeniu muzyki - w szczególności rapu.


Facebook BARS ma przypominać TikToka tzn. polega na nagrywaniu filmików i dzieleniu się nimi na różnych portalach społecznościowych. Twórcy chcieli przede wszystkim ułatwić tworzenie muzyki, szczególnie osobom początkującym. W aplikacji znaleźć będzie można gotowe podkłady, wystarczy wybrać odpowiedni i zaśpiewać - własny tekst lub gotowy. Później pozostaje tylko podzielić się z innymi swoją twórczością.

Poniżej widzimy jak w przybliżeniu będzie to wyglądać.

Źródło: App Store Preview


Poza funkcjami społecznościowymi, aplikacja pokaże nam na jakim poziomie rapu jesteśmy - początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany. Oczywiście ten poziom można ustawić sobie samemu, a następnie zmieniać w trakcie progresu. Każdy z nich odblokowuje nowe funkcje. Dla początkujących dostępny będzie słownik rymów, natomiast zaawansowani posiadać będą tryb freestyle, który polega na złożeniu wersów z losowo dobrych przez aplikację słów. Na dodatek wszyscy użytkownicy bez problemu będą mogli korzystać ze specjalnym efektów audio takich jak np. autotune.

Jak na razie aplikacja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników iOS.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.