Facebook pozwoli lepiej zadbać o prywatność

Facebook pozwoli lepiej zadbać o prywatność

Już niedługo każdy użytkownik Facebooka dostanie nowe powiadomienie. Czego będzie ono dotyczyło?


Odwiecznym problemem wszystkich, którzy posiadają aplikację Facebook jest sposób, w jaki realizuje ona usługi lokalizacyjne. W końcu, dzięki niekoniecznie chronionej prywatności użytkowników, łatwo o duży zarobek. Wychodząc jednak naprzeciw zażaleniom, Facebook wprowadza dla Androida funkcję wyłączania dostępu do informacji o lokalizacji podczas działania w tle– posiadacze iOS cieszą się nią już od dłuższego czasu.

Często podczas odwiedzin w innym mieście, Facebook od razu wysyła nam powiadomienia na temat wydarzeń jakie będą miały tam miejsce czy też miejsc, które warto odwiedzić. Ponadto naszą lokalizację wykorzystuje również w przypadku funkcji "Znajomi w pobliżu" – jej zadaniem jest pokazywanie, kto znajduje się w bliskiej odległości od nas, a kto jest na przykład w podróży. Wraz z nową zmianą będzie można na czas niekorzystania z aplikacji wyłączyć dostęp do swojej lokalizacji jednym pociągnięciem.Pewnym jest, że każdy z użytkowników otrzyma powiadomienie na temat nowej funkcji – także posiadacze systemu iOS. Facebook poprosi o sprawdzenie ustawień, a w przypadku zignorowania alertu, śledzenie lokalizacji będzie domyślnie wyłączone.

Coraz więcej aplikacji wychodzi naprzeciw zachowaniu przez użytkowników pełnej prywatności. Pozostaje tylko pytanie, czy te obietnice i zmiany są do końca prawdziwe i można im zaufać.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.