Facebook zaczął oznaczać strony kontrolowane przez rządy

Facebook zaczął oznaczać strony kontrolowane przez rządy

Po kilku aferach związanych z bezpieczeństwem na Facebooku, właściciele portalu wprowadzają kolejne zmiany, które mają zapobiec podobnym wydarzeniom. Tym razem serwis Marka Zuckerberga zaczął oznaczać strony kontrolowane przez rządy.


Od teraz, posty publikowane przez strony, które kontrolowane są przez rządy obcego kraju, zostaną oflagowane w czytelny dla użytkownika sposób.  Jak poinformował Facebook, na ten moment sprawa dotyczy 200 organizacji informacyjnych, w tym m.in. rosyjskiego Sputnika, irańskiej Press TV czy chińskiej agencji prasowej Xinhua News. Co bardzo ciekawe, Facebook nie zamierza oznaczać amerykańskich mediów kontrolowanych przez rząd, co tłumaczy gwarancją niezależności mediów publicznych w USA.Facebook dodał, że nowa funkcja będzie widoczna na profilach organizacji na całym świecie, a dodatkowo w Stanach Zjednoczonych, będzie widoczna także przy każdym poście danego podmiotu publicznego. Wraz ze zmianą, gigant zapowiedział, że wkrótce będzie blokował także wszystkie reklamy, które kierowane są przez wspomniane organizacje do obywateli Stanów Zjednoczonych, natomiast u obywateli innych państw, wyświetlane będą komunikaty, że post jest sponsorowany przez organizację rządową. Póki co tego typu funkcję mogliśmy znać między innymi z YouTube. Uważacie, że to zmiana na plus?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.