Facebook z nowym interfejsem u pierwszych użytkowników w Polsce

Facebook z nowym interfejsem u pierwszych użytkowników w Polsce

Facebook po raz pierwszy uchylił rąbka tajemnicy na temat nowego interfejsu pod koniec kwietnia bieżącego roku. Od tamtej pory odświeżony wygląd platformy obserwują u siebie losowi użytkownicy na niemalże całym świecie. Teraz czas na Polskę.


Ponad pół roku minęło od kontrowersyjnego ogłoszenia Facebooka. Gigant społecznościowy zapowiedział wtedy całkowite przeprojektowanie interfejsu przeglądarkowej wersji platformy. Zdania na temat projektu są do tej pory skrajne - część użytkowników nie rozumie decyzji Marka Zuckerberga, a pozostali zakochali się w minimalistycznym wyglądzie od pierwszego wrażenia.

Facebook żonglował dostępnością nowej wersji portalu. U niektórych świeży interfejs pojawił się tylko na chwilę, a u części osób obecny jest już od kilku miesięcy. Większość jednak nie miała jeszcze okazji zobaczyć go na ekranie własnego monitora. Wśród tej ostatniej grupy do niedawna byli polscy konsumenci.

Źródło: Facebook


Jak się jednak okazuje, Facebook rozszerzył testy nowego interfejsu także o nasz kraj. Pierwsi użytkownicy donoszą już, że "ich tablica wygląda zupełnie inaczej". Wniosek z tego płynący jest bardzo prosty - testy odświeżonego wyglądu zbliżają się ku końcowi i wielce prawdopodobne, że za niedługi okres przyjdzie nam wszystkim zapomnieć o dotychczasowym interfejsie obecnym na przeglądarkowej wersji platformy.

Przeprojektowany portal do złudzenia przypomina aplikację mobilną. W zamierzeniu interfejs ma być przejrzysty, minimalistyczny i nowoczesny. Czy internauci przyzwyczają się do takiej wizji giganta? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w przyszłym roku.

Warto też wspomnieć, iż wraz z tytułową aktualizacją Facebook otrzyma ciemny motyw, czyli funkcję oczekiwaną przez użytkowników od co najmniej kilku lat.

 

Co sądzicie o nowym interfejsie Facebooka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.